9.57

8 let, 1 mesec

Sobota, 22. 12. 2007, 9.57

Portland desetič zapored

V košarkarski ligi NBA je Portland zabeležil že deseto zaporedno zmago, potem ko je ugnal Denver, za katerega sta Carmelo Anthony in Allen Iverson skupaj prispevala kar 68 točk.

Boston je nadigral Chicago in ostaja prepričljivo najuspešnejše moštvo v ligi. Izkupiček slovenskih igralcev je bil v noči na soboto skromen.

V Bostonu so gledalci po prvem nepričakovanem porazu v svoji dvorani na prejšnji tekmi tokrat videli rutinsko zmago Keltov, za katere je Paul Pierce v tretji četrtini dosegel 15 od svojih 22 točk. Preden je dokončno sedel na klop, saj njegova pomoč v zadnji tretjini ni bila več potrebna, je zadel vse štiri mete za tri točke. Gostitelji so že sedem minut pred koncem prvega polčasa dosegli skoraj še enkrat več točk od tekmecev in vodili s 40:22.

Jezerniki so dosegli prvo zmago po osmih zaporednih porazih, za kar imajo največ zaslug Andrew Bynum z zanj rekordnimi 24 točkami in 11 skoki, Lamar Odom (21 točk in 11 skokov), Derek Fisher (21 točk) in Kobe Bryant (19 točk in sedem skokov). Slednji je bil rojen prav v Philadelphii. Jezerniki so s prvo zmago v rednem delu lige v tem mestu po letu 2000 pokvarili slavje gostiteljem, ki so se spomnili ekipe na čelu z Juliusom Ervingom, ki je v dresu Philadelphie leta 1983 osvojila naslov prvaka.

Detroit je za četrto zaporedno slavje ponovno uporabil granitno obrambo in izenačen napad, v katerem je bil najboljši Tayshaun Prince (16 točk). Dallas se je s peto zaporedno zmago na krilih Nemca Dirka Nowitzkega (30 točk) na lestvici povsem približal trenutno tretjeuvrščenim branilcem naslova iz San Antonia. Portland je v derbiju vodilnih ekip severozahodne skupine z Martellom Websterjem (19 točk) zmagal desetič zapored. Bobcats igrajo v zadnjem obdobju precej bolje, saj se jim je na treningih pridružil delni lastnik kluba in sedaj že tekmovalno upokojeni zvezdnik Michael Jordan.

Liga NBA, 21. december:

Boston : Chicago 107:82 Pierce 22, Allen 18; Gordon 19, Gray 14

Philadelphia : LA Lakers 101:106 Miller, Iguodala 20; Bynum 24, Odom 21, Vujačič 2 točki, 2 skoka v 13 minutah

Washington : Atlanta 92:97 Jamison 30, Stevenson 18; J. Johnson 32, Williams 22

Charlotte : New York 105:95 Wallace 27, Mohammed 20; Robinson 20, Crawford 16

Orlando : Utah 94:113 Turkoglu 27, Howard 20; Millsap 28, Boozer 24

Detroit : Memphis 94:67 Prince 16, Hamilton 14, Brezec 4 točke v 7 minutah; Gay 18, Gasol 10

Minnesota : Indiana 131:118 Jefferson 29, Telfair 27; Dunleavy 30, Granger 14

Dallas : LA Clippers 102:89 Nowitzki 30, Harris 21; Kaman 24, Mobley 13

Portland : Denver 99:96 Webster 19, Roy 18; Iverson 34, Anthony 34

Seattle : Toronto 123:115 Durant 27, Szczerbiak 23; Bosh 26, Parker 18, Nesterovič brez točke v 13 minutah

Vzhod: Atlantska skupina: Boston 21 zmag - 3 porazi Toronto 15 - 13 New Jersey 11 - 15 Philadelphia 10 - 16 New York 8 - 18

Jugovzhodna skupina: Orlando 18 - 10 Atlanta 14 - 12 Washington 13 - 12 Charlotte 10 - 14 Miami 7 - 19

Centralna skupina: Detroit 19 - 7 Indiana 14 - 13 Cleveland 12 - 15 Milwaukee 10 - 15 Chicago 9 - 15

Zahod: Jugozahodna skupina: San Antonio 18 - 7 Dallas 19 - 9 New Orleans 16 - 10 Houston 12 - 14 Memphis 8 - 18

Severozahodna skupina: Denver 15 - 11 Portland 15 - 12 Utah 15 - 13 Seattle 8 - 19 Minnesota 4 - 21

Pacifiška skupina: Phoenix 18 - 8 L.A. Lakers 16 - 10 Golden State 15 - 11 Sacramento 11 - 14 L.A. Clippers 9 - 16