10. 10. 2009,
18.11

Sobota, 10. 10. 2009, 18.11

Polom Olimpije pri Sagadinu

Košarkarji Uniona Olimpije so v prvem krogu lige NLB razočarali svoje privržence z igro proti Zadru, ki se je poigral s slovenskim prvakom pred domačo publiko.

Košarkarji Uniona Olimpije so deveto sezono regionalne lige začeli s porazom v Zadru. Nezanesljiva obramba v prvem polčasu je hkrati slab obet pred začetkom evrolige, ki jo bodo Ljubljančani odprli v četrtek na gostovanju v Tel Avivu.

Zadrčani in slovenski prvaki so ligo NLB začeli z različnih izhodišč. Medtem ko so se Dalmatinci dober mesec v miru pripravljali na novo sezono, se ljubljanski igralci in trener Jure Zdovc šele dobro spoznavajo med seboj. To je bilo vidno zlasti v prvem polčasu, v katerem so bili gostitelji dovolj natančni, da so si priigrali dvoštevilčno prednost. V prvih štirinajstih minutah so dosegli kar 40 točk, tako da je moral strateg Jure Zdovc v slačilnici povzdigniti glas in od svojih varovancev zahtevati bolj požrtvovalno igro v obrambi. Nadaljevanje je bilo v tem pogledu nekoliko bolj uspešno, vseeno pa Union Olimpija ni niti za trenutek ogrozila zaslužene zmage Zadra. Na začetku zadnje četrtine se je sicer spustila pod mejo desetih točk zaostanka (61:53), vendar so varovanci trenerja Zmaga Sagadina še pravočasno uredili svoje vrste in v sklepnih minutah dodobra napolnili ljubljanski koš.

Union Olimpija bo naslednjo tekmo lige NLB igrala 18. oktobra na gostovanju pri Budućnosti.