23. 11. 2007,
18.58

Petek, 23. 11. 2007, 18.58

Olimpija ujela ritem

Košarkarji Uniona Olimpije so v tekmi 3. kroga lige NLB v gosteh premagali Zadar

Zadar : Union Olimpija 59:74 (19:27, 31:37, 51:48)

Dvorana Jazine, gledalcev 2500, sodniki: Šutulović, Lepetić (oba Črna gora), Kralj (BiH).

Zadar: Stallworth 7 (0:1), Barać 6 (4:4), Johnson 2 (0:2), Gečevski 8, Lalić 16 (6:6), Macura 4, Brewer 16 (3:3).

Union Olimpija: Dončić 3, Dragič 14 (2:4), Anderson 1 (1:2), Milič 13, Hukić 21 (3:4), Bailey 9 (2:2), Zupan 7 (1:2), Taylor 6.

Osebne napake: Zadar 15, Union Olimpija 20. Pet osebnih napak: Gečevski (38.). Prosti meti: Zadar 13:16, Olimpija 9:15. Met za tri točke: Zadar 4:16 (Gečevski 2, Brewer, Stallworth), Union Olimpija 9:27 (Hukič 4, Dragič 2, Milič, Dončić, Bailey).

Po nepričakovanem porazu proti mestnem tekmecu Slovanu je Union Olimpija očitno ujela ritem. Z izjemo izredno slabe tretje četrtine, v kateri je dosegla le 11 točk, in nekaj kriznih minut v prvem polčasu, je pokazala zelo solidno igro, ki veliko obeta. Ljubljančani so blesteli predvsem v obrambi, v napadu še ni bilo, kot pričakuje trener Bečirovič, toda tudi v igri na nasprotnikovi polovici vendarle gre na bolje. Ljubljančane veseli predvsem prebujanje Hukića, ki je bil tokrat z 21 točkami najboljši strelec tekme, zadel je tudi štiri mete za tri točke.

Začetek dvoboja je bil izenačen, toda gosti so predvsem po zaslugi razigranega Dragiča, ki je zbiral asistence in dosegal koše, kmalu prevzeli pobudo, povedli s 17:9 in po nekaj minutah krize tudi s 27:19 ter 31:24. Tretja četrtina je bila povsem v znamenju Dalmatincev, ki so celo prišli do petih točk prednosti. Toda Ljubljančanom se je uspelo pravočasno prebuditi, izkoristiti slabosti tekmecev, do katerih domače občinstvo ni imelo razumevanja, tako da je v zadnjih minutah pozdravljalo koše Slovencev, domačim košarkarjem pa namenilo le žvižge. Po tekmi je domači trener Petrovič odstopil s trenerskega mesta.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu (sobota, 13. 10.) gostila Hemofarm.