1. 4. 2014,
21.16

Torek, 1. 4. 2014, 21.16

Olimpija doma pokleknila pred Hopsi

Košarkarji Uniona Olimpije so v 3. krogu košarkarske lige za prvaka izgubili proti Hopsom s 70:77.

Košarkarji Uniona Olimpije so po dveh zmagah klonili proti ekipi Hopsov, ki je ob tekmi manj slavila prvič v ligi za prvaka. Do zmage proti Ljubljančanom so Polzeljani prišli zasluženo, saj so vodili celotno srečanje.

Olimpija je po zadetem prostem metu Alexa Stephesona povedla, a po seriji petih točk gostov hitro zaostajala. Hopsi so prednost vztrajno višali, po petih minutah igre so vodili s 13:6, razlika pa je iz napada v napad rasla, do konca prve četrtine je bilo 25:15. Tudi na začetku druge četrtine se Ljubljančani niso uspeli približati. Ko so po 31:21 dosegli pet zaporednih točk, so Polzeljani odgovorili in znova ušli na varno razliko, na odmor pa nesli osem točk prednosti (42:34).

Po dveh minutah igre v tretji četrtini so gosti spet vodili za deset točk (46:36), s še petimi točkami prišli do varne razlike. A se Ljubljančani niso dali, po 30 minutah so zaostajali z 52:58. V 34. minuti so se domači povsem približali (59:62), pet minut pred koncem so izenačili na 64:64. Vendar so se kmalu spet znašli v zaostanku, ko je Aleksis Mangikri Wangmene zadel dva prosta mesta, Goran Jagodnik pa je zadel met za tri točke. Olimpija se je še zadnjič približala na 68:71, gosti pa so uspešno izkoristili proste mete in na koncu slavili pomembno zmago.

Pri Hopsih je Wangmene dosegel 24 točk in dodal še 11 skokov, Goran Jagodnik in Miha Vašl sta se ustavila pri 18 točkah, Jagodnik je še 11-krat uspešno skočil. Pri Olimpiji je Alen Omić dosegel 13 točk in osem skokov.

Ljubljančani in Polzeljani bodo tekmo 4. kroga igrali v soboto, Olimpija bo gostovala pri domžalskem Heliosu, Hopsi pa bodo gostili Rogaško.