7.55

Nedelja, 1. 3. 2009, 7.55

Odlična predstava Wada

V košarkarski ligi NBA je bilo v soboto na sporedu sedem tekem, na parket pa tokrat niso stopili slovenski legionarji. Blestel je Dwyane Wade, ki je bil mož odločitve v Miamiju.

Sacramento, ekipa z najslabšim izkupičkom v ligi NBA, je bila v olimpijskem mestu brez moči, v domači zasedbi pa je blestel Ronnie Brewer, ki je dosegel strelski izkupiček kariere (26 točk). Njegov turški soigralec Mehmet Okur je dosegel ravno toliko točk, Deron Williams pa je tekmo končal s 16 točkami in 11 podajami. V kalifornijski zasedbi je bil najbolj razpoložen Kevin Martin z 19 točkami.

Pravi podvig je uspel "vročici", saj je v zadnjih devetih minutah nadoknadila visok zaostanek in z delnim izidom 19:0 ukanila Kratkohlačnike. Mož odločitve je bil Wade, ki je v "nori seriji" dosegel kar 15 od 19 točk, tekmo pa je končal s 46 točkami. Wade je v zadnji četrtini dosegel kar 24 točk in izenačil klubski rekord, sijajnemu strelskemu večeru pa je dodal še deset podaj. Jermaine O'Neal je prispeval 18, Jamario Moon 17 točk, v gostujoči zasedbi pa je bil najbolj učinkovit Nate Robinson, ki je tekmo končal z 29 točkami, v zadnjih sekundah tekme pa zgrešil met za tri točke, ki bi njegovim soigralcem prinesel podaljšek. Podoben razplet so gledalci doživeli v vetrovnem mestu, saj so Biki v obračunu proti Raketam v zadnji četrtini - z delnim izidom 23:3 - nadoknadili kar 17 točk zaostanka. V odločilnih trenutkih je bil najbolj preudaren Derrick Rose, ki je v zadnjih 12 minutah dosegel 16 od skupno svojih 22 točk.

Orlando je slavil v Philadelphii, predvsem po zaslugi izjemno natančnih metov za tri (izza črte je floridska ekipa dosegla kar 45 od 106 točk). Rashard Lewis in Hedo Turkoglu sta dosegla po 23 točk, v domači ekipi pa je tekmo z enakim izkupičkom končal Andre Miller. Oklahoma City je v Memphisu prekinila niz sedmih zaporednih porazov, najbolj razpoložena pa sta bila Jeff Green (27 točk in deset skokov) ter Russell Westbrook (25 točk).

Liga NBA, 28. februar:

Utah : Sacramento 102:89 Okur in Brewer 26; Martin 19, McCants 17, Bena Udriha zaradi poškodbe gležnja ni bilo niti na klopi

Philadelphia : Orlando 100:106 Miller 23, Iguodala 22; Turkoglu in Lewis 23

Miami : New York 120:115 Wade 46, Moon 17; Robinson 29, Duhon in Hughes 19

Memphis : Oklahoma 99:92 Gay 20, Mayo 18; Green 27, Westbrook 25

Chicago : Houston 105:102 Rose 22, Thomas 19; Artest 32, Ming 17

Milwaukee : Washington 109:93 Villanueva 25, Jefferson 22; Jamison 21, Butler 19

LA Clippers : Charlotte 95:100 Randolph 33, Thornton 16; Okafor 28, Bell 21