Thermometer Blue 0

Union Olimpija Zlatorog Krka Helios Suns Tajfun Šenčur

Torek, 16. 2. 2016, 17.47

Nova polomija Olimpije: konec že v četrtfinalu pokala

Zlatorog je tudi na povratni tekmi četrtfinala košarkarskega slovenskega pokala premagal Union Olimpijo in se uvrstil na zaključni turnir, ki bo potekal v ljubljanski Hali Tivoli.

Zlatorog je v dveh dneh dvakrat premagal Olimpijo in se uvrstil na zaključni turnir slovenskega pokala. Pivovarski četrtfinale je bil ponovitev lanskega polfinala, ki je prav tako pripadel Zlatorog. Košarkarje iz Laškega vodi nekdanji trener Olimpije Aleš Pipan, ki je moral po lanskem pokalnem porazu zapustiti klop zmajev. Od decembrskega prihoda k Zlatorogu še ni izgubil tekme in je nanizal že 11 zaporednih zmag.

Košarkarji Zlatoroga so za razliko od prve tekme, ko so do zmage prišli v drugem polčasu, v Hali Tivoli odlično začeli s tekmo in vodili že za 15 točk, Olimpija pa jih je pred zaključkom tekme ujela in tri minute pred koncem povedla za šest točk (69:63) vendar nato popustila in Zlatorog je še drugič zapored izločil zmaje.

Zmagovalci dvobojev bodo igrali na zaključnem turnirju slovenskega pokala, ki bo od petka do nedelje potekal v Hali Tivoli. Polfinalna para sta Tajfun - Krka in Zlatorog - Lastovka.