Denver Nuggets Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić Vlatko Čančar Vlatko Čančar NBA

Liga NBA, 4. marec

Dragić le zaploskal: Čudovito. Kakšna družba za Dončića.

Goran Dragić | Naveza Jimmy Butler in Goran Dragić deluje brezhibno. | Foto Guliverimage

Naveza Jimmy Butler in Goran Dragić deluje brezhibno.

V košarkarski ligi NBA sta bila v noči na petek na delu dva slovenska košarkarja. Goran Dragić je z Miamijem na gostovanju pri New Orleansu prišel še do sedme zmage na zadnjih osmih srečanjih, Vlatko Čančar, ki v zadnjem času dobiva vse več priložnosti, je z Denverjem ugnal Indiano. Dragić je pri zmagi Vročice prispeval 13 točk, Čančar pa pri četrtem zaporednem uspehu Denverja sedem.

Košarkarji Miami Heat meljejo naprej. Po spodrsljaju proti Atlanti Hawks so na krilih povratnika Jimmyja Butlerja (29 točk, devet podaj) prišli še do sedme zmage na zadnjih osmih tekmah in končno prišli do izenačenega razmerja zmag in porazov – 18:18. Butler je postal prvi po LeBronu Jamesu, ki je za Miami dosegel vsaj 25 in osem asistenc na treh zaporednih tekmah.

"Vidite, da mu zaupamo, želimo, da ima žogo v teh trenutkih in vedno pride skozi," je o svojem dobrem prijatelju povedal Dragić, ki je v 31 minutah igre dosegel 13 točk. "Res ga je čudovito opazovati, kaj vse zmore. Lahko preigrava, pride do črte prostih metov in vrže," je Butlerju še pihnil na dušo slovenski košarkar.

Vrhunci s tekme Miami - New Orleans:

James spet izbral Dončića

Ponoči je potekal nabor igralcev pred tekmo vseh zvezd konec tedna v Alanti. Izbirala sta zvezdnika LA Lakers in Brooklyn Nets LeBron James ter Kevin Durant. Naš Luka Dončić se je spet znašel v ekipi Jamesa, kjer mu bodo družbo v prvi peterki delali še Steph Curry, Giannis Antetokounmpo in Nikola Jokić.

James je kot prvega izbral Giannisa, sledil je Curry, Dončić je na vrsto prišel kot tretji, srbski Joker pa kot četrti. Glavni trener ekipe Team LeBron je trener Utaha Quin Snyder.

Jokić znova neustavljiv, sedem točk Čančarja

Ne ustavlja se niti Denver, ki je na gostovanju pri Indiani prišel do četrte zaporedne zmage. Blizu novega trojnega dvojčka je bil Nikola Jokić ki je v 37 minutah dosegel 20 točk, dodal še 12 skokov in osem asistenc. Dobrih 15 minut je na parketu preživel tudi slovenski košarkar Vlatko Čančar. Dosegel je sedem točk, trikrat je ujel odbito žogo in enkrat podal soigralcu za koš.

Čarovniki presenetili LA Clippers

Bradley Beal je eden najbolj vročih košarkarjev v ligi NBA. | Foto: Guliverimage/Getty Images Bradley Beal je eden najbolj vročih košarkarjev v ligi NBA. Foto: Guliverimage/Getty Images

Največje presenečenje so pripravili košarkarji Washington Wizards, ki so s pomočjo 33 točk Bradleyja Beala in 27 točk Russella Westbrooka premagali Los Angeles Clippers s 119:117.

Košarkarji Boston Celtics so ugnali Toronto Raptors s 132:125, ekipa New York Knicks je bila boljša od Detroit Pistons s 114:104.

Holiday junak Bucksov

Moštvo Memphis Grizzlies je le za eno točko izgubilo tekmo z Milwaukee Bucks (111:112). Mož odločitve je bil Jrue Holiday, ki je za dve sekundi prehitel zvok sirene. Ekipa Bucks je vpisala še šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah. V ospredju je bil Giannis Antetokounmpo s 26 točkami, 11 skoki in osmimi podajami.

Holiday je prehitel sireno:

Košarkarji Phoenix Suns so visoko premagali Golden State Warriors s 120:98, medtem ko so bili košarkarji Portland Trail Blazers boljši od Sacramento Kings s 123:119. Igralec tekme je bil član Portlanda Damian Lillard, ki je 15 od 44 točk dosegel v zadnji četrtini.