Liga NBA, 31. december

Nora tekma Jamesa Hardna #video

JAMES HARDEN | Foto Guliver/Getty Images

James Harden je bil osrednje ime dogajanja v košarkarski ligi NBA zadnji večer leta 2016. Dosegel je kar 53 točk.

Ekipa Houston Rockets je doma premagala New York Knicks s 129:122. Ob drugem zaporednem porazu gostov v dveh večerih je slovenski košarkar Saša Vujačić v štirih minutah druge četrtine zgrešil poskus trojke, ostale njegove statistične rubrike pa so ostale prazne.

Tekmo kariere je za Houston odigral James Harden, ki je bil s 53 točkami - njegov strelski rekord - tudi najučinkovitejši igralec vseh tekem najmočnejše košarkarske lige na svetu na zadnji dan leta 2016. Harden je k izrednemu strelskemu učinku dodal še 17 podaj in 16 skokov. Harden je postal prvi igralec v zgodovini NBA, ki mu je uspelo na eni tekmi hkrati doseči vsaj 50 točk in vsaj po 15 skokov ter podaj.

"To so sanje. Ko pogledam nazaj na tekmo, se mi vse skupaj zdi neverjetno. Toda obenem lahko povem, da je že vsa dosedanja moja sezona neverjetna," je menil Harden, katerega 53 točk je izenačitev največjega števila košev igralcev s trojnim dvojčkom; pred 49 leti je to prvi zmogel legendarni Wilt Chamberlain.

Houston je sedaj tretji na zahodnem delu lige, za Golden State in San Antoniom, ter četrti skupno v ligi, saj so pred njim na vzhodnem delu le branilci naslova Cleveland Cavaliers. Slednji so zmagali v gosteh pri Charlotte Hornets s 121:109:121. Za oslabljeni Cleveland je LeBron James, štirikratni najkoristnejši igralec lige, zadel 32 točk, 17 v prvi četrtini, temu dodal devet podaj, uspešno pa sta mu pomagala zlasti Kevin Love z 28 točkami in desetimi skoki ter šele na svoji drugi tekmi v NBA Jordan McRae (20 točk).