Sobota, 31. 12. 2016, 7.29

Liga NBA, 30. december

Dragić ob parketu spremljal šov Thomasa, poražena tudi Vujačić in Udrih

Isaiah Thomas | Foto Reuters

V noči na soboto so bili v ligi NBA aktivni vsi trije klubi slovenskih legionarjev. Tako Miami Heat Gorana Dragića kot Detroit Bena Udriha in New York Knicks Saše Vujačića so izgubili.

Edini Slovenec, ki je v severnoameriški košarkarski ligi v petek stopil na parket, je bil Saša Vujačić, ki je z New York Knicks klonil pri New Orleans Pelicans. Vujačić je v dobrih 22 minutah tekme dosegel tri točke, v statistiko vpisal še dva skoka, dve podaji in ukradeno žogo. Knicks so izgubili tretjič zapored, a se kljub temu držijo sedmega mesta vzhodne konference.

Slabše gre Miamiju Gorana Dragića, ki zaradi težav s hrbtom tokrat ni zaigral. Vročica se je dobro upirala tretji ekipi vzhoda Boston Celtics, a na koncu izgubila za tri točke. Pokopal jo je Isiah Thomas s kar 52 točkami, kar je njegov rekord. Vzadnji četrtini je dosegel 29 točk, kar je klubski rekord po številu doseženih točk v eni četrtini. Pred njim sta po 24 točk v eni četrtini dosegla Larry Bird leta 1983 in Todd Day leta 1995. "Ni resnično. To je noro. Zadnja četrtina ... Kaj takšnega še nisem naredil," je po tekmi dejal Thomas.

Al Horford je za Boston dal 21 točk, s Thomasom pa sta bila edina igralca ekipe, ki sta dosegla dvomestno število točk.

Nov poraz so doživeli tudi člani Detroita, za katerega Beno Udrih  ni igral. Pistons so klonili pri Atlanta Hawks.

Vodilno moštvo lige Golden State Warriors, v dresu katerega je prvi trojni dvojček sezone dosegel Kevin Durant, ni bilo najbolj prepričljivo proti Dallasu, a je slavilo še 29. zmago na 34 tekmah sezone. James Harden je Houstonu z novim trojnim dvojčkom (30 točk, 13 skokov, 10 podaj) pomagal Houstonu do visoke zmage nad Clippersi.

Liga NBA, 30. december:

Washington Wizards : Brooklyn Nets 118:95
Burke 27, Gortat 19, 11 sk.; Hollis-Jefferson, Booker oba po  16, Bogdanović, LeVert oba po 12

Boston Celtics : Miami Heat 117:114
Thomas 52, Horford 21; J. Johnson 22, T. Johnson, Richardson oba po 19, Goran Dragić ni igral

New Orleans Pelicans : New York Knicks 104:92
Davis 23, 18 sk., Evans 16; Anthony 26, 13 sk., Porzingis 21, 12 sk., Saša Vujačić 3, 2 sk., 2 podaji, ukradena žoga v 22:15

San Antonio Spurs : Portland Trail Blazers 110:94