Liga NBA, 22. marec

Houston le končal enega najslabših nizov v zgodovini NBA

John Wall | Atlanta je v izjemni seriji. | Foto Guliverimage

Atlanta je v izjemni seriji.

Houston Rockets so po dvajsetih zaporednih porazih končno prišli do zmage, potem ko so v noči na torek premagali Toronto Raptors 117:99. Košarkarji LA Clippers so dosegli zanimivo zmago, potem ko so na tekmi proti Atlanta Hawks zaostajali že za 22 točk.

Na tekmi med Houston Rockets in Toronto Raptors je v domači ekipi marsikomu odleglo, potem ko je Houston po 20 zaporednih zmagah le dosegel zmago in končal najdaljši niz porazov v tej franšizi. Na splošno so v ligi NBA izenačili deveti najdaljši niz porazov. Rekord ima Philadelphia, ki je v sezoni 2014/15 in 2015/16 doživela 28 zaporednih porazov.

"Rekel sem si, da je to morda tisti večer, saj se mi je zdelo, da se bo zgodilo nekaj posebnega. Za nas je namreč nekaj posebnega, če po dvajsetih porazih zmagamo," je po tekmi povedal Stephen Silas, trener Houstona.

Po petih letih prišel do trojnega dvojčka

Poseben dan je bil tudi za Johna Walla, košarkarja Hustona, ki je po petih letih znova dosegel trojni dvojček. V svojo statistiko je vpisal 19 točk, deset asistenc in 11 skokov. Bil je tudi eden najbolj zaslužnih, da je Houston Rockets slavil prvič po 4. februarju. Na parketu so bili v domači ekipi uspešni tudi Jae'Sean Tate, ki je prispeval 22 točk, Sterling Brown jih je prispeval 20, Christian Wood pa se je ustavil pri 19 točkah.

Pri gostih je bil najbolj razpoložen Fred VanVleet. Ta je za Toronto dosegel 22 točk.

Terance Mann (levo) pa je prispeval 22 točk. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Terance Mann (levo) pa je prispeval 22 točk. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Zaostajali so že za 22 točk, nato pa …

Pomembno zmago so ta večer dosegli košarkarji LA Clippers. Na koncu so premagali Atlanta Hawks z izidom 119:110 in prekinili njihov niz osmih zaporednih zmag. Domači košarkarji so bili v tretji četrtini videti povsem izgubljeni, potem ko so že zaostajali za 22 točk (88:66).

Takrat je Ty Lue, trener LA Clippers, s klopi na igrišče poslal Luka Kennarda in Terancea Manna, ki sta bila med najbolj zaslužnimi, ki so ekipo vrnili v igro. Kennard je zadel vseh svojih osem metov iz igre in dosegel 20 točk, Terance Mann pa jih je prispeval 22, kar je zanj največ v tej sezoni. Kawhi Leonard je dosegel 25 točk.

Pri ekipi Atlanta Hawks je bil najboljši Trae Young z 28 točkami, John Collins jih je dosegel 23.