Sreda, 17. 3. 2021, 6.34

Liga NBA, 16. marec

Dragić za zmago Miamija dobro asistiral, nora predstava Lillarda #video

Goran Dragić | Foto Guliverimage

V košarkarski ligi NBA je Goran Dragić z Miami Heat gostil Cleveland Cavaliers. Miami je bil tudi tokrat uspešen, saj je tekmo dobil z izidom 113:98 in dosegel peto zaporedno zmago. Igralec tega večera je bil zagotovo Damian Lillard, ki je za Portland dosegel neverjetnih 50 točk.

Košarkarji Miami Heat ostajajo vroči, potem ko jim je v noči na sredo uspelo zmagati še petič zapored. To je bila za Vročico že 11. zmaga na zadnjih 12 tekmah. Ta se je zdela še najbolj prepričljiva, saj je Miami v zadnji četrtini vseskozi vodil za več kot deset točk.

Slovenski košarkar Goran Dragić te večer strelsko ni bil najbolj razpoložen, je pa zato dobro asistiral. Gogi je v 27 minutah igranja dosegel dve točki, ob tem pa v svojo statistiko vpisal še devet asistenc in pet skokov.

V dresu Miamija je bil najbolj razpoložen Jimmy Butler, ki se je ustavil pri 28 točkah in 12 skokih. V ekipo se je po poškodbi kolena vrnil Bam Adebayo. Ta je tekmo končal pri 14 točkah, devetih skokih in šestih asistencah. Kelly Olynyk je dosegel 17, Tyler Herro 15, Duncan Robinson pa 14 točk.

"Bilo je nekaj nihanja v naši igri. Bilo je nekaj napak v obrambi, toda na splošno smo igrali dovolj dobro, da smo zmagali," je po tekmi dejal Erik Spoelstra, trener Vročice.

Pri gostih je bil najbolj razpoložen Collin Sexton. Ta je za Cleveland dosegel 16 točk in osem skokov. Larry Nance Jr. je dosegel 14, Darius Garland 11, Isaac Okoro pa 10 točk.

Vrhunci tekme

Damian Lillard | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Neverjetnih 50 točk Lillarda

Zelo zanimiv obračun je bil med Portland Trail Blazers in New Orleans Pelicans. Tekmo so na koncu z izidom 125:124 dobili košarkarji Portlanda. Neverjetno predstavo je pokazal Damian Lillard, ki je za Portland dosegel neverjetnih 50 točk in bil eden najzaslužnejših za tesno zmago Portland Trail Blazers.

Damian Lillard, ki je v svojo statistko vpisal tudi deset skokov, je bil zelo uspešen s prostih metov (18:18), šestkrat pa je zadel tudi za tri točke. Met iz igre je imel 13:20.

Liga NBA, 16. marec:

Boston Celtics : Utah Jazz 109:117
Tatum 29, Brown 28; Mitchell 21, Clarkson 20

Chicago Bulls : Oklahoma City Thunder 113:98
LaVine 40, Markkanen 22; Gilgeous-Alexander 21, Brown 20, 16 sk.

Houston Rockets : Atlanta Hawks 107:119
Oladipo 34, Tate 25; Gallinari 29, Collins 20, 10 sk.

Miami Heat : Cleveland Cavaliers 113:98
Butler 28, 12 sk., Olynyk 17, (Goran Dragić 2 točki, 9 asistenc, 5 skokov, igral 27 minut); Sexton 21, McGee16

Philadelphia 76ers : New York Knicks 99:96