16. 10. 2008,
11.04

Četrtek, 16. 10. 2008, 11.04

Nash dela Dragiću uslugo

Prvi organizator igre košarkarskega kluba Phoenix Suns Steve Nash si je na zadnji pripravljalni tekmi lige NBA zvil gleženj in bo najverjetneje izpustil petkovo tekmo.

Čeprav se sliši grdo, je ta poškodba sreča v nesreči za slovenskega reprezentanta Gorana Dragića, ki je pri Phoenixu drugi organizator igre. Tako bo Slovenec v petek proti Denverju najverjetneje dobil več priložnosti za dokazovanje, saj bo besedah predstavnikov "sonc" Steve Nash, ki si je proti Atlanti zvil gleženj, zaradi preventivnih razlogov izpustil naslednje srečanje.

Tekmo je Phoenix po zaslugi veterana Granta Hilla dobil s 102:100, potem ko je slabih šest sekund pred koncem zadel zmagoviti koš. Dragić je na parketu prebil 18 minut, v tem času pa je dosegel dve točki, tri podaje in eno ukradeno žogo, medtem ko je imel met iz igre le 25% (1:4).

V noči iz srede na četrtek sta zaigrala še dva Slovenca. Rašo Nesterović je k zmagi Indiane proti Dallasu s 100:93 v 19 minutah prispeval 8 točk (4:12 met iz igre), 6 skokov in dve podaji.

Edini, ki je moral priznati premoč tekmecu, je bil Beno Udrih. Njegov Sacramento je izgubil proti Los Angeles Clippers s 112:116, Slovenec pa je v 24 minutah dosegel 12 točk (5:8 met iz igre), 5 podaj, 3 skoke in eno ukradeno žogo. Tako kot Nesterović je tudi Udrih začel tekmo v prvi peterki.