23. 11. 2007,
17.43

Petek, 23. 11. 2007, 17.43

Na krilih Miliča ugnali Helios

Košarkarji Uniona Olimpije so v tekmi 2. kroga lige NLB doma premagali Helios Domžale. To je bila prva zmaga

Union Olimpija : Helios 83:66 (28:22, 47:43, 62:53)

Dvorana, gledalcev 1500, sodniki: Jovčić (Srbija), Dožai, Radovič (oba Hrvaška).

Union Olimpija: Dragič 8 (2:2), Booker 4, Anderson 8 (2:2), Milič 23 (4:6), Hukić 6 (1:2), Bailey 15 (7:8), Zupan 6 (1:2), Taylor 13 (2:2).

Helios: Moro 3, Zalokar 4 (2:2), Troha 18 (2:2), Mihalič 3 (1:1), Ingram 17 (5:6), Zagorc 2 (2:2), Žerak 8, Laškevič 2 (2:2), Krejić 5 (3:4), Antonijevič 4 (2:2).

Osebne napake: Union Olimpija 22, Helios 22. Pet osebnih napak: Zagorc (37.), Krejić (37.) Prosti meti: Union Olimpija 19:24, Helios 19:21. Met za tri točke: Union Olimpija 8:19 (Bailey 2, Anderson 2, Taylor, Hukić, Zupan, Milič), Helios 5:20 (Troha 2, Ingram 2, Moro).

Košarkarji Uniona Olimpiji z Memijem Bečirovičem na čelu so dosegli svojo prvo zmago v letošnji ligi NLB, državne prvake iz Domžal pa so po turnirju v Kranjski Gori in superpokalu na Polzeli premagali že tretjič letos. Čeprav so večji del tekme vodili, tokrat do uspeha niso prišli na lahek način. Domžalčani so jim v dihali za ovratnik, še dobre štiri minute pred koncem so zaostajali s 63:69, Ljubljančani pa so si visoko zmago zagotovili šele v zadnjih trenutkih tekme, ki ni navdušila.

Olimpija je že na na začetku prevzela pobudo. Predvsem po zaslugi razpoloženega Marka Miliča so ob koncu prve tretjine povedli z 28:19 in videti je bilo, da se bodo sprehodili do zmage. A Helios se ni predal. V 14. minuti je izenačil na 34:34, nekaj trenutkov povedel z 38:36, prednost 40:36 pa je bila tudi najvišja v njihovo korist ter hkrati tudi zadnje vodstvo. V 34. minuti so gostitelji vodili s 67:53, a gostom se je spet uspelo približati, toda le za kratek čas.