Mirko Mulalić Krka liga ABA

Nedelja, 3. 1. 2016, 18.42

Mirko Mulalić: Lahko premagamo vsakogar v ligi

Rabuza

Krki se ni uspelo Olimpiji oddolžiti za poraz s prve medsebojne tekme in je še drugič izgubila. Kljub temu cilj sezone ostaja peto mesto, poudarja prvi strelec Novomeščanov Mirko Mulalić.

Proti Tajfunu se je Novomeščanom uspelo maščevati za poraz na prvi medsebojni tekmi, proti Olimpiji jim ni uspelo, pa čeprav je v prvem polčasu kazalo, da bo dvorana Leona Štuklja še naprej zakleta za zmaje.

"Večino prvega polčasa smo se držali dogovorov in bili veliko boljši tekmec, vendar ob polčasu vodili le za pet točk," je po tekmi član Krke Mirko Mulalić čutil, da bi si lahko v prvem polčasu priigrali večjo prednost.

Cilj je še vedno peto mesto

V drugem delu je Olimpija dosegla devet točk več od Novomeščanov in z zelo nizkim rezultatom (59:55) po več kot dveh letih slavila v Novem mestu.

"Drugi polčas smo začeli medlo, Mihi Laporniku smo dovolili dve trojki, po kateri so ujeli priključek, v igri koš na koš pa jim nismo bili dorasli. Imeli smo slab napadalni dan," je razloge za poraz videl 27-letnik, ki je bil s 14 točkami prvi strelec domačinov.

Krka kljub porazu z osmimi zmagami in desetimi porazi ostaja najvišje uvrščena slovenska ekipa na petem mestu, domači poraz proti Olimpiji pa bodo poskušali "nadoknaditi" v gosteh.

"Do konca je še veliko tekem in poskušali jih bomo čim več zmagati. Kot smo že pred začetkom sezone dejali, imamo ekipo za peto ali šesto mesto. Mislim, da je to dosegljivo. Imamo ekipo, ki lahko igra z najboljšimi v tej ligi," je cilj Novomeščanov še vedno enak.

Novomeščani prihodnji teden začenjajo v sredo z gostovanjem pri finski Kataji v Fibinem evropskem pokalu, v soboto pa v ligi ABA gostujejo pri Metalcu.