8 let, 5 mesecev

Helios

Sobota, 30. 3. 2013, 21.23

Mariborčani s preobratom do zmage proti Heliosu

Košarkarji Maribora Messerja so v 3. krogu lige za prvaka v gosteh premagali Helios.

Trener domačega Heliosa Zmago Sagadin ni zaman opozarjal na mariborske tekmece. Čeprav so ti v sezoni izgubili obe medsebojni tekmi, so nakazovali, da znajo tokrat presenetiti, kar se je tudi uresničilo. Mariborčani so sicer zaostajali vso tekmo, največ za 14 točk, prvič so povedli dve minuti pred koncem, nato pa gostiteljem do zaključnega zvoka sirene niso dopustili niti točke.

Helios, ki je doživel že tretji poraz v ligi za prvaka, je tekmo odlično odprl. Z delnim izidom 8:0 je v prvi četrtini povedel z 18:7. Po trojki Marka Ceja so se Mariborčani približali na 17:20, a domači so spet hitro ušli na deset točk razlike (30:20).

Sredi tretje četrtine je prednost Domžalčanov narasla na +14 (41:27), a to ni zadostovalo za zmago. Razpoložena Esmir Rizvić in Igor Marić sta bila avtorja preobrata. Prvi je bil z 18 točkami najučinkovitejši igralec tekme, njegov met iz igre je bil kar 73 odstoten (8:11), drugi pa se je izkazal s petimi zadetimi trojkami in natančnostjo v odločilnih trenutkih. Najprej je z zadetim metom za tri točke svojo ekipo približal na tri točke zaostanka (54:57), nato pa bil še tisti, ki je svojemu moštvu zagotovil vodstvo.