Thermometer Blue 2,25

Evroliga Real Madrid Luka Dončić Luka Dončić

Četrtek, 13. 10. 2016, 10.01

Luka Dončić razblinil vse dvome #video

Evropska sezona se je za Luko Dončića začela v najboljšem mogočem slogu. Real Madrid je pred domačimi navijači preskočil Olympiacos, nadarjeni slovenski košarkar pa je spet odigral eno od ključnih vlog.

Vrhunci Luke Dončića

Vsega 17-letni slovenski košarkar iz tekme v tekmo navdušuje privržence košarke. V tej sezoni je dobre predstave kazal že v španskem prvenstvu, zdaj pa jih je preselil še v Evropo.

V elitni evroligi je Real Madrid v prvem krogu gostil Olympiacos in na koncu s 83:65 slavil prepričljivo zmago. A so bili Grki pričakovano žilav nasprotnik.

Grki so pri 51:49 še vodili, nato pa so košarkarji španskega moštva začeli prevzemati pobudo.

In v tem delu je pomembno vlogo odigral tudi Luka Dončić. Najprej je tri minute pred koncem pri rezultatu 73:63 ukradel žogo, kmalu zadel dva prosta meta za 75:63, najbolj ključna pa je bila njegova naslednja poteza, ki je zapečatila usodo Olympiacosa.

Ne prezrite še:

Najboljši strelec tekme Sergio Llull (22 točk) je šel dobro minuto pred zadnjim zvokom sirene v prodor, v kotu našel prostega Dončića, ki je nato hladnokrvno prek prvega zvezdnika grškega moštva Vassilisa Spanoulisa zadel trojko.

Z 11 točkami (met za tri točke 2/5, za dve točki 0/1, prosti meti 5/5) je bil drugi strelec moštva. Na drugem mestu je bil tudi po statističnem indeksu. Pred njim je bil le Llull. Luka je namreč v 17 minutah igre v statistiko dodal pet skokov in tri podaje, kar je znašalo za indeks 14.