Gašper Vidmar Sašo Filipovski Fiba liga prvakov Petrol Olimpija

Liga prvakov, skupina C, 1. krog

Ni šlo: Francozi premočni za Olimpijo

3

Gregor Hrovat in Devin Oliver | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Petrola Olimpije so v 1. krogu Lige prvakov izgubili proti Francoskemu Strasbourgu (83:69). Že v torek so bili aktivni preostali klubi v skupini C, v kateri je Banvit Gašperja Vidmarja in Saša Filipovskega izgubil po treh podaljških.

Evroliga, Eurocup in zdaj Fibina Liga prvakov. Takšna je pot slovenskega državnega prvaka v evropskih tekmovanjih v zadnjih letih. Petrol Olimpija v novi sezoni nastopa v tretjerazredni evropski klubski ligi, ki je ni začela po svojih željah.

Ljubljančani so v prvi četrtini še držali korak z domačini, v drugi pa povsem popustili v obrambi Strasbourgu dovolili, da so jim pobegnili. Prednost znaša 14 točk, največ preglavic pa je zmajem povzrožal Michael Dixon (12) in njihov nekdanji član Zac Wright (8).

Nič bolje ni šlo v druigem polčasu. Prednost Francozov je narasla tudi na 20 točk, na koncu pa je zmajem zaostanek le uspelo zmanjšati bolj znosnih 14 točk.

Pri zmagovalcih je bil najbolj razpoložen Dixon, ki je na koncu zbral 21 točk, pri Ljubljančanih pa kapetan Gregor Horvat 13. Olimpijna najnovejša okrepitev Domen Lorbek je igral dobrih 18 minut in dosegel šest točk.

Zanimivo je bilo že v torek, ko je Banvit gostoval pri Venezii. Slovenski trener pri turškem moštvu Sašo FIlipovski je moral voditi ekipo v kar treh podaljških, po katerem so se zmage razveselili Italijani. Kapetan moštva Gašper Vidmar je prebil na parketu 24 minut, v tem času pa dosegel 13 točk.