Liga prvakov, 3. krog

Še en boleč poraz Petrol Olimpije

1

Petrol Olimpija - Virtus Bologna | Foto Sportida

V tretjem krogu košarkarske lige prvakov je Petrol Olimpija doma visoko izgubila proti Virtusu iz Bologne, ki je slavil z izidom 92:61. Za Ljubljančane je to še tretji zaporedni poraz v tem tekmovanju.

Prva četrtina se je končala z izidom z 19:16. Košarkarji Olimpije so zelo dobro začeli tekmo, potem ko so imeli šest točk prednosti (8:2), a so jo pozneje zapravili. Gostje so dobro zadevali s črte za tri točke, medtem ko so Ljubljančani v prvi četrtini izgubili kar pet žog.

Druga četrtina se je prav tako odvijala po notah košarkarjev iz Bologne, ki so ob polčasu šli v slačilnico s prednostjo 19 točk. Druga tretjina se je končala z izidom 27:11. Košarkarji Olimpije so od enajstih poskusov zadeli le eno trojko, po dvajsetih minutah igre pa izgubili kar 10 žog.

Pri Olimpiji najboljši Jan Špan

Jan Špan | Foto: Sportida Foto: Sportida Tretja četrtina se je končala z izidom 44:69, delni izid četrtine je bil 23:17, tudi zadnja četrtina se je končala v korist Italijanov, ki se je končala z istim delnim izidom kot tretja.

Pri zmajih je bil najbolj razpoložen košarkar Jan Špan, ki je dosegel 18 točk. Pri gostih je najbolj blestel Kevin Punter, ki se je prav tako ustavil pri 18 točkah.

V naslednjem krogu lige prvakov bodo Ljubljančani gostovali, prvo letošnjo zmago bodo lovili 30. oktobra pri Oostendeju.