Sreda, 6. 2. 2019, 20.12

LIGA PRVAKOV, 14. KROG

Olimpija se je od evropskih tekmovanj poslovila z novim porazom

1

Petrol Olimpija Bešiktaš | Petrol Olimpija je za slovo od lige prvakov s 75:81 izgubila z Bešiktašem. | Foto Vid Ponikvar

Petrol Olimpija je za slovo od lige prvakov s 75:81 izgubila z Bešiktašem.

Košarkarji Petrola Olimpije so v Stožicah na zadnji tekmi prvega dela lige prvakov s 75:81 izgubili z Bešiktašem ter se od evropskih tekmovanj poslovili z eno zmago in zadnjim mestom v prvem delu.

Ljubljančani so v Stožicah lovili svojo prvo domačo zmago v tej sezoni lige prvakov, a je niso dočakali. Proti Bešiktašu, ki je na zadnjih osmih tekmah v tem tekmovanju dosegel kar sedem zmag, zadnji poraz pa doživel 11. decembra lani proti medi Bayreuthu (74:90), so vknjižili deseti zaporedni poraz v evropskem tekmovanju.

Zeleno-beli so srečanje dobro odprli, večino prve četrtine vodili, največ za +5, a ob koncu desetih minut so pobudo prevzeli gostje. Povedli so, višali prednost in ob polčasu vodili za 13 (35:48). Olimpija se je zbudila sredi tretje četrtine in vztrajno topila prednost turškega moštva ter ga ujela tik pred zadnjo četrtino (59:59). Turki so v zadnjih desetih minutah hitro povedli, nato pa prednost zadržali in zmagali za šest točk (81:75).

Najbolj razpoložen v domači vrsti je bil Luka Šamanić, ki je 19 točkam dodal devet skokov, Dražen Bubnić se je podpisal pod 11 točk, novinec Nenad Miljenović pa je šestim točkam dodal 11 asistenc. Pri gostih je Kyle Gibson dosegel 17 točk, Samet Geyik in Ivan Buva pa vsak po 16.

Fotogalerija s tekme Petrol Olimpija : Bešiktaš (foto: Vid Ponikvar)