18. 4. 2022,
17.47

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,46

KK Podčetrtek ECE Triglav KK Ilirija Hopsi Polzela Šenčur Gorenjska gradbena družba Šentjur Helios Suns kk Rogaška Liga Nova KBM KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija

Ponedeljek, 18. 4. 2022, 17.47

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA

Krka v Novem mestu povozila Cedevito Olimpijo

Liga ABA: Krka - Cedevita Olimpija, Jurij Macura | Krka je ugnala Olimpijo. | Foto Vid Ponikvar

Krka je ugnala Olimpijo.

V ligi nova KBM za prvaka je danes Krka v Novem mestu na zaostali tekmi petega kroga s 94:69 premagala Cedevito Olimpijo.

Košarkarji Krke so prišli do prve zmage nad Cedevito Olimpijo v sezoni. A ne nepričakovane, saj so Ljubljančani kot na vseh drugih tekmah državnega prvenstva igrali z mlado ekipo, brez najboljših, s katerimi nastopajo v ligi Aba. Zaradi tega maloštevilni gledalci v Novem mestu niso uživali kot običajno na največjem derbiju v Sloveniji, prave negotovosti ni bilo, Novomeščani so bili precej boljši tekmec, njihova zmaga ni bila niti v enem trenutku ogrožena, dobili so prav vse četrtine.

Olimpija, ki je igrala le s sedmimi igralci, je vodila s 3:0, nato pa so domači z delnim izidom 10:0 ušli. Blaž Habot, ki je dosegel prvih devet točk za Ljubljančane, je nekaj časa še držal korak s tekmeci, v sedmi minuti so domači že vodili z 11 točkami razlike, v drugi četrtini že s 16, tudi v nadaljevanju pa se jim ni bilo potrebno posebej truditi, da so prišli do četrte zmage v ligi za prvaka. Z njo so se izenačili z Nutrispoint Ilirijo na drugem mestu. Olimpija je z le dvema zmagama na zadnjem, šestem mestu.

Dolenjci so bili boljši v vseh elementih, še najmanj v skoku. Pod obročema je bil z devetimi skoki najboljši center Ljubljančanov Habot, isti igralec pa je bil z 21 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme. Pri domačih jih je 19 dosegel Miha Škedelj.