6. 5. 2021,
22.20

2 leti, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,36

Šentjur Šenčur Gorenjska gradbena družba Hopsi Polzela KK Podčetrtek Helios Suns kk Rogaška KK Krka Novo mesto Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija Liga Nova KBM

Četrtek, 6. 5. 2021, 22.20

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, ČETRTFINALE, DRUGE TEKME

Olimpija in Rogaška v polfinalu, Šentjur in Šenčur sta se rešila

Cedevita Olimpija Hopsi Polzela | Cedevita Olimpija je v polfinalu DP. | Foto Vid Ponikvar

Cedevita Olimpija je v polfinalu DP.

V košarkarski ligi Nova KBM za prvaka je danes Cedevita Olimpija še drugič premagala Hopse iz Polzele in se kot prva uvrstila v polfinale. Z 2:0 v zmagah je napredovala še Rogaška, medtem ko sta Šentjur in Šenčur izenačila četrtfinalni seriji s Krko in Helios Suns. Moštva v četrtfinalu igrajo na dve zmagi, tretje tekme bodo na sporedu v soboto, 8. maja.

Košarkarji Cedevite Olimpije so se zanesljivo uvrstili v polfinale lige Nova KBM. Serijo na dve zmagi proti Hopsom so končali s skupno razliko v koših + 66. Uvodno tekmo v Stožicah so dobili s 97:48, danes na Polzeli pa so slavili s 87:70.

Ljubljančani se bodo v polfinalu - prav tako na dve zmagi - pomerili z zmagovalcem obračuna med Helios Suns in Gorenjsko gradbeno družbo Šenčurjem, kjer je rezultat po drugi tekmi izenačen na 1:1.

Cedevita Olimpija je vprašanje zmagovalca rešila šele v zadnjih desetih minutah, ki jih je dobila z 29:11. Jaka Blažič je bil z 22 točkami (met 9:15, 7 skokov) prvi strelec tekme, z Žanom Kosičem (19 točk, 6 skokov, 6 podaj) pa si je delil najvišji statistični indeks med nastopajočimi - 24.

Rogaška si je tako kot Cedevita Olimpija že po dveh tekmah zagotovila mesto v polfinalu lige Nova KBM. Ljubljančani so izločili Hopse, Slatinčani pa so dvakrat nadigrali Terme Olimia. Prvo tekmo doma so dobili z 82:76, drugo v Podčetrtku pa s prepričljivih 95:67.

Slatinčani so temelj za drugo zmago položili v prvem polčasu. Ob 66-odstotnem metu iz igre in osmih zadetih trojkah iz dvanajstih poskusov so dosegli 51 točk in si priigrali 25 točk naskoka; 28 točk od 51 oziroma sedem trojk so skupaj dosegli David Nichols, Petar Vujačić in David Gabrovšek.

Nichols je tekmo končal pri 20 točkah (trojke 3:5, 11 podaj), Vujačić jih je dosegel 18 (trojke 5:8), Gabrovšek pa 17 (trojke 3:5, 10 skokov). Pri domačih je pozitivno izstopal Simo Atanacković z 22 točkami, negativno pa do te tekme prvi strelec moštva Sandi Čebular, ki je v 35 minutah dosegel 1 točko (met iz igre 0:4, prosti meti 1:6).

Termini polfinalnih tekem so 14. maja, 17. maja ter 19. maja za morebitni tretji tekmi, finale na tri zmage pa se bo začel 26. maja.