Nedelja, 9. 5. 2021, 6.20

LIGA NBA, 8. MAJ

Čančar dočakal, Westbrook spet piše zgodovino #video

2

Vlatko Čančar Kevin Durant | Vlatko Čančar je ponoči na tekmi med Denverjem in Brooklynom dobil priložnost za igro. V 16 minutah je dosegel tri točke, dva skoka in dve asistenci.  | Foto Guliverimage

V ligi NBA je bilo ponoči na sporedu sedem tekem. Moštvi Luke Dončića in Gorana Dragića sta imeli prost večer, je bil pa v akciji Denver Vlatka Čančarja, ki je s119:125 izgubil proti zvezdniški zasedbi Brooklyn Nets. Vlatko Čančar je v 16 minutah na parketu dosegel tri točke, dva skoka in dve asistenci. Košarkar Washington Wizards Russell Westbrook je na tekmi proti Indiani, ki se je končala z zmago po podaljšku s 133:132, dosegel 181. trojni dvojček v karieri in izenačil rekord lige NBA po številu trojnih dvojčkov, ki ga je postavil Oscar Robertson, Stephen Curry pa je za Golden StateWarriors zadel kar 11 trojk!

Ponoči je bilo v ligi NBA odigranih sedem tekem, največ pozornosti pa je pritegnil nov zgodovinski mejnik. Košarkar Washington Wizards Russell Westbrook je na tekmi proti Indiani dosegel 181. trojni dvojček v karieri in izenačil rekord lige NBA po številu trojnih dvojčkov, ki ga je postavil Oscar Robertson.

Westbrook je svojemu moštvu do zmage po podaljšku s 133:132 pomagal s 33 točkami, 19 skoki in 15 podajami.

Russell Westbrook je na tekmi proti Indiani dosegel že 181. trojni dvojček v karieri in se v tej prvini izenačil z legendarnim Oscarjem Robertsonom:

Beal in Westbrook skupaj do 88 točk

Na tekmi rekordov je Bradley Beal dosegel kar 50 točk. Beal in Westbrook sta poskrbela za kar 88 točk Washingtona.

"Človek, to je neverjetno," je Westbrook dejal po tekmi o lovu za Robertsonovim mejnikom. Robertson je igral košarko v letih od 1960 do 1974. "Resnično sem blagoslovljen in hvaležen. Hvaležen sem za vse na tej poti."

Tretji na tem seznamu je sloviti igralec Los Angeles Lakers Magic Johnson s 138 trojnimi dvojčki.

Košarkar Washingtona Russell Westbrook je prišel do kariernega 181. trojnega dvojčka. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Košarkar Washingtona Russell Westbrook je prišel do kariernega 181. trojnega dvojčka. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Westbrook je prišel do 35. "triple-doubla" v sezoni 2020/21. Na zadnjih 32 tekmah po vrsti je kar petindvajsetkrat statistiko tekem obogatil z izkupičkom, ki mu je prinesel dvomestno število v treh košarkarskih statističnih kategorijah.

Čančarjevih 16 minut za dokazovanje

Od treh Slovencev v ligi NBA je bil ponoči aktiven le Vlatko Čančar. Na tekmi Denverja proti Brooklyn Nets, ki so bili boljši s 125:119, je visokorasli Koprčan dobil 16-minutno priložnost in v tem času dosegel tri točke ter dva skoka in dve asistenci. Za Denver sta največ točk dosegla Nikola Jokić (29) in Michael Porter Jr. (28). Na strani zmagovalne ekipe je bil s 33 točkami in 11 skoki najbolj razigran Kevin Durant.

Curry v 29 minutah nasul kar 49 točk!

Košarkarji ekipe Philadelphia 76ers so bili boljši od Detroit Pistons s 118:104, Toronto Raptors je klonil proti Memphis Grizzlies (99:109), Utah Jazz je premagal Houston Rockets (124:116), Portland Trail Blazers je s 124:102 premagal San Antonio Spurs, Golden State Warriors pa je bil boljši od Oklahoma City Thunder s 136:97. Stephen Curry je v 29 minutah dosegel kar 49 točk! Zadel je kar 11 metov za tri točke, s soigralci pa je nanizal kar 27 trojk, kar je rekord franšize.

Luka Dončić
Sportal Ugoden večer za Dragića in Dončića, ki je spet zaposlil statistike #video

Liga NBA, 8. maj:

Indiana Pacers : Washington Wizards 132:133 (podaljšek)
C. LeVert 35, 14 sk. in 8 as., D. Sabonis 30; B. Beal 50, R. Westbrook 33, 19 sk. in 15 as.

Philadelphia 76ers : Detroit Pistons 118:104
J. Embiid 29, T. Maxey 22; J. Grant 14, S. Bey

Toronto Raptors : Memphis Grizzlies 99:109
P. Siakam 18, G. Trent Jr. 18; J. Jackson Jr. 20, J. Valanciunas 18, 21 sk.

Denver Nuggets : Brooklyn Nets 119:125
N. Jokić 29, M. Porter Jr. 28, F. Campazzo 19, Vlatko Čančar: 3 točke, 2 skoka, 2 asistenci v 16 minutah; K. Durant 33, 11 sk. in 7 as., B. Griffin 20, K. Irving 31

Utah Jazz : Houston Rockets 124:116
G. Niang 24, B. Bogdanović 20, J. Ingles 14, J. Clarkson 21; K. Martin Jr. 27, 10 sk., D. Jeffries 17, K. Thomas 27

Golden State Warriors : Oklahoma City Thunder 136:97