Četrtek, 8. 2. 2018, 6.37

Liga NBA, 7. februar

Nočna mora Miamija se nadaljuje, Dragićevih 30 točk #video

Goran Dragić | Foto Getty Images

Košarkarji Miami Heat so ponoči gostili ekipo Houston Rockets. Na koncu so slavili gostje z izidom 101:109. Vročica je tako doživela še svoj peti zaporedni poraz.

Mnogi so upali, da se bodo košarkarji Miamija na tej tekmi prebudili in prekinili niz porazov. Zgodilo se je ravno nasprotno. Dragić in druščina so na domačem parketu doživeli še en boleč poraz, peti zapored. Pri gostih je bil praktično nezaustavljiv James Harden. Ta je Miamiju natresel kar 41 točk, zelo razpoložen pa je bil tudi Chris Paul, ki je v svojo statistiko zapisal 24 točk. Za Rakete je bila to že šesta zaporedna zmaga in deseta v zadnjih 11 obračunih.

Precej bolj klavrna podoba je pri Miamiju, ki je v zadnjih desetih tekmah zabeleži le tri zmage. Ta večer je bil zelo dobro razpoložen Goran Dragić. Ljubljančan je tokrat za svojo ekipo prispeval 30 točk, a je to zanj bolj slaba tolažba. Gogi, ki je na parketu preživel 38 minut, je poleg tega dodal še šest asistenc in tri podaje. Enako število točk je za Miami dosegel  tudi Josh Richardson.

Kljub porazu trener Vročice Erik Spoelstra meni, da so še vedno dobra ekipa, ki ne išče moralnih zmag. "Čutimo, da smo zelo dobra ekipa in nismo tako daleč od zmage, kot si morda nekateri mislijo. V zadnjih desetih tekmah smo bili blizu zmage, vendar nam je vsakokrat malo zmanjkalo."