Liga NBA Saša Vujačić Detroit Pistons Beno Udrih New York Knicks Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić

Sobota, 8. 4. 2017, 7.26

Liga NBA, 7. april

Je bil to že usodni poraz za Gorana Dragića in Miami? #video

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

V noči na soboto so v ligi NBA odigrali devet tekem. Košarkarji Miamija so gostovali pri Toronto Raptors in na koncu izgubili za dve točki. Tekma se je končala z izidom 96:94. Ta večer je igral tudi Saša Vujačič, ki je z New Yorkom izgubil proti Memphis Grizzlies.

Košarkarji Miamija so tri tekme pred koncem rednega dela izgubili proti Torontu in si s tem zmanjšali možnost za uvrstitev v končnico. Miami je trenutno na devetem mestu vzhodne konference, v končnico pa se uvrsti najboljših osem ekip.

Pri Torontu je blestel  DeMar DeRozan, ki je Vročici natresel 38 točk. Za Miami sta bili usodni predvsem prvi dve četrtini, ko so si nabrali velik zaostanek. V zadnjih dveh četrtinah so igrali bolje, a je bilo na koncu premalo za zmago. "Igrajo tako kot vsi v tej ligi. Igrajo zelo trdo, so izjemna ekipa, kar so nocoj tudi pokazali. To je bil velik preizkus za nas," je po tekmi povedal DeRozan. Drugi igralec domače ekipe je bil s 14 točkami Cory Joseph.

Goran Dragić: Ne iščemo izgovorov

Pri Miamiju je bil tokrat najbolj razpoložen James Johnson, ki je v svojo statistiko vpisal 22 točk in deset skokov. Drugi igralec ekipe je bil Goran Dragić, ki se je ustavil pri 18 točkah ter dodal skok in podajo.

Dragič je bil po tekmi razočaran, saj se zaveda, da nimajo več veliko časa, da se uvrstijo v končnico. Ljubljančan pravi, da se je treba boriti do konca, na naslednji tekmi pa jih čakajo Washington Wizards, četrta ekipa na vzhodu.

"Nikoli ne iščemo izgovorov, tudi če je kdo poškodovan ali če smo utrujeni. Na to se ne oziramo. Želimo le opraviti svoje delo. Čaka nas še ena dobra ekipa in pokazati moramo, da lahko igramo," je povedal Gogi.

New York, kjer igra Saša Vujačić, je v gosteh izgubil proti Memphis Grizzlies z izidom 101:88. Slovenski košarkar je na parketu preživel 21 minut, v tem času pa dosegel sedem točk, pet skokov in tri podaje.

Cleveland Cavaliers : Atlanta Hawks 100:114
James 27, Irving 18; Hardaway 22, Dunleavy 20

Toronto Raptors : Miami Heat 96:94
DeRozan 38, Joseph 14; Johnson 22, (Goran Dragić 18 točk, podaja, skok, igral 36 minut)

Houston Rockets : Detroit Pistons 109:114
Harden 33, 12 asis., Williams 15; Marjanović 27, Smith 20

Memphis Grizzlies : New York Knicks 101:88
Conley 31, Gasol 16; Lee 16, Ndour 15,(Saša Vujačić 7 točk, 5 sk., 3 asis., igral 21 minut)

Dallas Mavericks : San Antonio Spurs 89:102