Petek, 7. 4. 2017, 8.08

Liga NBA, 6. april

Vujačić izgubil doma, Dragić in Miami spet na devetem mestu #video

Saša Vujačić | Foto Guliver/Getty Images

V košarkarski ligi NBA so v noči na petek odigrali šest tekem. Od Slovencev je bil aktiven le Saša Vujačić, ki je z New York Knicks doma izgubil proti Washington Wizards z izidom 103:106. Ta večer sta bili uspešni ekipi Indiana Pacers in Chicago Bulls, ki sta neposredna tekmeca Miamija za uvrstitev v končnico.

Slovenski košarkar je v enaindvajsetih minutah dosegel deset točk, štiri skoke in tri podaje, na parketu pa je bil tudi v odločilnem zadnjem delu srečanja.

Domači so v zadnji četrtini zaostajali že za 12 točk, vendar ekipi, ki nima več možnosti za končnico, ni uspel popoln preobrat. Bradley Beal je nanizal 25 točk, tudi odločilno trojko 49 sekund pred koncem dvoboja, za goste iz ameriške prestolnice pa je John Wall dodal 24 točk in osem podaj.

Igralci Chicago Bulls so v gosteh s 102:90 premagali Philadelphio 76ers in so na sedmem mestu na vzhodnem delu lige, osmi pa so košarkarji Indiana Pacers, ki so Milwaukee Bucks premagali s 104:89. Tokrat prost Miami Gorana Dragića je s tem nazadoval na deveto mesto. Ima zmago ter tekmo manj od Chicaga in Indiane v boju za osmo mesto, ki zagotavlja nastop v končnici. Milwaukee je na šestem mestu z dvema zmagama več od Miamija.

New York Knicks : Washington Wizards 103:106
Anthony 23, Holiday 16,(Saša Vujačić 10 točk, štiri skoke in tri podaje, igra 21 minut); Beal 25, Wall 24

Atlanta Hawks : Boston Celtics 123:116