Četrtek, 7. 6. 2018, 6.43

Liga NBA, finale, 6. junij

Golden State Warriors od naslova loči le še zmaga, 43 točk Duranta

Kevin Durant, Setphen Curry | Foto Guliver/Getty Images

V noči na četrtek se je končala tretja tekma finala košarkarske lige NBA. Tudi na tej so v gosteh slavili Golden State Warriors, ki so z izidom 102:110 premagali Cleveland Cavaliers. Tokratni junak tekme je bil Kevin Durant.

Košarkarji Golden State Warriors so tako le še zmago oddaljeni od novega naslova v ligi NBA. Ta bi bil že tretji v zadnjih štirih letih. Naslednja tekma bo na sporedu v noči na soboto.

Tokrat je bil na tekmi najbolj razpoložen Kevin Durant, ki je v svojo statistiko vpisal 43 točk, kar je njegov najboljši dosežek v končnici lige NBA. Ob tem je prispeval 13 skokov in sedem asistenc. Durant je v zadnji minuti tekme z velike razdalje zadel zelo pomembno trojko za vodstvo Bojevnikov za izid 100:106. Stephen Curry je bil tokrat nekoliko skromnejši, saj je na tretji tekmi prispeval 11 točk, pet skokov in šest asistenc.

Pri domačih košarkarjih je bil najuspešnejši LeBron James. Prvi zvezdnik Kavalirjev se je tokrat ustavil pri 33 točkah, 11 asistencah in desetih skokih. Kevin Love je prispeval 20 točk. Domača ekipa je uvodoma imela niti igre v svojih rokah, ob polčasu je vodila z 58:52, v drugi polovici tekme pa se je tehtnica močno nagnila na stran petkratnih prvakov lige NBA v letih 1947, 1956, 1975, 2015 in 2017.

V zgodovini NBA še nobena ekipa v velikem finalu ni zapravila vodstva s 3:0.

LeBron James je tokrat dosegel 33 točk. | Foto: Guliverimage/Getty Images LeBron James je tokrat dosegel 33 točk. Foto: Guliverimage/Getty Images