Petek, 7. 12. 2018, 7.59

Liga NBA, 6. december

Kelti so se znesli nad New York Knicks

Boston Celtics | Foto Getty Images

Košarkarji Boston Celtics so v severnoameriški ligi NBA doma s 128:100 odpravili New York Knicks in se gostom maščevali za nedavni poraz, s katerim so Kratkohlačniki prekinili niz šestih zaporednih porazov. Tokrat je Kyrie Irving poskrbel, da je zmaga ostala doma, saj je dosegel 22 točk in osem podaj, preden je moral predčasno s parketa.

Irving je moral z igrišča štiri minute pred koncem z bolečinami v rami, po koncu tekme pa je povit zapuščal dvorano. "Mislim, da je le prejel močan udarec. Po mojem mnenju ne gre za nič hujšega, a vseeno počakajmo na zdravnika," je po tekmi dejal trener Brad Stevens.

Al Horford je k zmagi dodal 19 točk in 12 skokov, na parket se je po treh tekmah premora zaradi poškodbe vrnil tudi Jaylen Brown in zbral 21 točk. Jayson Tatum je za Kelte, ki so zmagali še četrtič zapored, dodal 17 točk.

Tim Hardaway je za goste, ki so izgubili še četrto od zadnjih petih tekem, prispeval 22 točk.

Na preostalih tekmah večera so Portland Trail Blazers visoko, s 108:86, premagali Phoenix Suns nekdanjega slovenskega selektorja Igorja Kokoškova, Utah Jazz pa so s 118:91 ugnali Houston Rockets.

Portland Trail Blazers so doma z izidom 108:86 premagali Phoenix Suns, Utah Jazz pa je bil boljši od Houston Rockets (118:91).