Torek, 6. 3. 2018, 5.38

Liga NBA, 5. marec

Izjemno pomembna zmaga za Miami in razpoloženega Dragića

Goran Dragić | Foto Reuters

Miami je v boju za končnico severnoameriške profesionalne lige NBA dosegel novo pomembno zmago. V domači dvorani je visoko, s 125:103, premagal Phoenix Suns, slovenski košarkar Goran Dragić je v 23 minutah dosegel 17 točk in bil eden boljših igralcev svoje ekipe. Proti nekdanjim delodajalcem je v statistiko vknjižil še pet asistenc in en skok.

Tekma med Miami Heat in Phoenix Suns se je končala z izidom 125:103. Zmaga Miamija skozi vso tekmo ni bila vprašljiva, saj so bili boljši v treh četrtinah, ena pa se je končala z neodločenim izidom. S to zmago se je Vročica na lestvici vzhodne konference povzpela na sedmo mesto, na svojem računu ima 34 zmag in 30 porazov. Na osmem mestu so z enakim izkupičkom Milwaukee Bucks, trenutno devetouvrščeni Detroit Pistons pa imajo že pet zmag manj. V končnico se uvrsti najboljših osem ekip iz vsake konference.

Dragić dosegel 17 točk

Pri domači ekipi je bil najbolj razpoložen Hassan Whiteside, ki je v svojo statistiko vpisal 24 točk in 14 skokov, drugi najuspešnejši pa je bil slovenski košarkar Goran Dragić. Ta je v 23 minutah igranja, ki mu jih je namenil trener, prispeval 17 točk, pet asistenc in skok. Kelly Olynyk je zbral 15 točk, Josh Richardson, Justise Winslow in Luke Babbitt pa po 12.

"To so trenutki, zaradi katerih igraš košarko. Boljšega si ne bi mogel želeti, " je po tekmi povedal Whiteside.

Pri gostih je bil z 31 točkami najboljši Devin Booker.

Hrvat iz Mostarja izenačil rekord v ligi NBA

Bojan Bogdanović je odločil srečanje v Indianapolisu v prid gostiteljev. | Foto: Guliverimage/Getty Images Bojan Bogdanović je odločil srečanje v Indianapolisu v prid gostiteljev. Foto: Guliverimage/Getty Images V preostalih ponedeljkovih tekmah je Boston s 105:89 v gosteh ugnal Chicago, San Antonio je bil doma s 100:98 uspešnejši od Memphisa, Utah je doma s 94:80 premagal Orlando, Portland pa v gosteh s 108:103 Los Angeles Lakers.

Superzvezdnik Clevelanda LeBron James je zbral 31 točk ter po sedem podaj in skokov, Larry Nance Jr. pa je za svojo novo ekipo po prestopu v začetku februarja iz Los Angeles Lakers prvič zaigral v začetni peterki. Na položaju centra je zamenjal Tristana Thompsona, ki si v soboto proti Denverju zvil gleženj, in zbral 22 točk in 15 skokov.

Z Jamesom sta zadela prvi 20 točk na tekmi za Cleveland. Tekmeci so se ob polčasu še držali v igri s petimi točkami zaostanka (54:49), vendar je Cleveland tretjo četrtino nato dobil s 36:21. Od tega je 13 točk dosegel James v zgolj petih uvodnih minutah drugega polčasa. Za Detroit, ki je doživel deveti poraz na zadnjih 11 tekmah, je Blake Griffin nanizal 25 točk, osem skokov in pet podaj.

Zmago je Indiani zagotovil hrvaški reprezentant iz Mostarja Bojan Bogdanović, ki je izenačil rekord kariere v NBA z 29 točkami ter v zadnjih sekundah zadel odločilni koš, po katerem so Bucks padli na osmo mesto na vzhodnem delu lige. V San Antoniu je pomemben dvoboj v boju za končnico odločil francoski veteran Tony Parker (23 točk), ki se še vedno ubada s poškodbo, Davis Bertans je dodal 17, nekdanji igralec ljubljanske Olimpije Danny Green pa 14 točk.

Cleveland Cavaliers : Detroit Pistons 112:90