Golden State Warriors Cleveland Cavaliers Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić Liga NBA

Nedelja, 4. 2. 2018, 7.27

Liga NBA, 3. februar

Izjemnih Dragićevih 33 točk ni zadostovalo za zmago, Rakete ponižale Cleveland

Goran Dragić | Foto Getty Images

Košarkarji Miami Heat so zabeležili že tretji zaporedni poraz. Detroit Pistons so bili v precej izenačenem obračunu boljši s 111:107. Goran Dragić je bil izjemno razpoložen. K statistiki Vročice je prispeval kar 33 točk, dva skoka in šest asistenc. Zanimivo je bilo tudi na obračunu med prvaki lige NBA, Golden State Warriors, ki so s 108:115 izgubili proti Denverju, medtem ko so Rakete iz Houstona s 120:88 ponižale Cleveland Cavaliers.

Pri zmagovalcih se je najbolj izkazal Andre Drummond s 23 točkami in 20 skoki, Blake Griffin pa je v zadnji minuti tekme zadel ključno trojko za zmago, še tretjo zaporedno za Detroit. Na Griffinovo potezo je na drugi strani odgovoril Dragić, ki so mu uspele štiri točke,32 sekund pred koncem je zadel trojko in še prosti met, saj je bila nad njim storjena osebna napaka. Gostitelji so držali žogo, čas je tekel, Ian Smith pa je nato 14 sekund pred koncem zadel še eno trojko; skupno je k zmagi prispeval 25 točk.

Vrhunci obračuna med ekipama Miami Heat in Detroit Pistons:

Dragić je zbral 33 točk, dva skoka in šest podaj, kljub temu pa je Miami, ki je igral brez obolelega Hassana Whitesida, izgubil še tretjo tekmo zapored.

Košarkarje Miamija naslednja tekma čaka v ponedeljek, ko se bodo pred domačimi navijači pomerili z Orlandom.

Blake Griffin je v zadnji minuti tekme zadel ključno trojko za zmago Detroita. | Foto: Getty Images Blake Griffin je v zadnji minuti tekme zadel ključno trojko za zmago Detroita. Foto: Getty Images

Chris Paul je končal pri 22 točkah in 11 podajah, Houston Rockets pa so postali zadnja v nizu ekip, ki jim je uspelo v gosteh visoko premagati Cleveland Cavaliers z LeBronom Jamesom; Rakete so slavile s 120:88.

Raketam je do zmage uspelo brez novega izjemnega dosežka Jamesa Hardna, ki je končal pri 16 točkah, na drugi strani je James zbral le 11 točk in sploh ni igral vso zadnjo četrtino. Harden je sicer v povprečju dosegal po 31 točk na tekmo to sezono in čeprav tokrat ni bil tako razpoložen, so rakete prišle do četrte zaporedne zmage.

Vse odkar je Cleveland izgubil proti Golden Statu na božični večer, je doživel kar nekaj ponižujočih porazov; proti Minnesoti je izgubil za 28 točk, proti Torontu za 34, doma proti Oklahoma Cityju za 24 in zdaj proti Houstonu.

Ko tudi LeBron James ostane brez besed

Konjeniki niso z ničemer kazali, da so igrali v zadnjih treh finalih lige NBA. "Nimam besed," je bil po tekmi kratek James. Branilci naslova vzhodne konference so sicer igrali brez poškodovanega Kevina Lova, ki bo z igrišč odsoten do dva meseca. Isaiah Thomas je dodal 12 točk za Cleveland, ki je izgubil zadnjih 12 od skupno 18 tekem.

"Do konca sezone bi nas morali umakniti s sporeda tekem, ki jih po vsej državi kažejo v živo. Nismo dobro igrali in vsakič, ko v živo prenašajo naše tekme, nas tekmeci krepko 'namahajo'. Nimam besed, res ne," je povedal James.

V Denverju je Nikola Jokić dosegel 19 točk in devet skokov, Nuggets pa so preobrnili tekmo in po zaostanku 12 točk na koncu premagali prvake Golden State Warriors s 115:108.

"Zmaga je še toliko slajša, ker smo premagali prvake," je dejal Gary Harris, ki je dodal 16 točk. Pri Golden Statu sta se najbolj izkazala Kevin Durant z 31 in Stephen Curry s 24 točkami.

Tobias Harris je debitiral za LA Clippers in ob prvencu dosegel 24 točk ter popeljal ekipo do zmage s 113:103 nad Chicago Bulls.

Los Angeles Clippers : Chicago Bulls 113:103
Gallinari 24, 9 sk., Harris 24, Williams 21; LaVine 21, 9 sk., Zipser 16

Detroit Pistons : Miami Heat 111:107
Ish Smith 25, 7 as., Andre Drummond 23, 20 sk., Griffin 16, 9 sk., 7 as.; Goran Dragić v 35 minutah 33 točk, met iz igre 13-23, 2 skoka in 6 as., Richardson 19, 6 as., Olynyk 19, 8 sk.

Indiana Pacers : Philadelphia 76ers 100:92