Sobota, 3. 2. 2018, 7.16

Liga NBA, 2. februar

Prepozno so se prebudili, Vročica izgubila v Philadelphii #video

Goran Dragić | Foto Reuters

Košarkarji Miami Heat so v gosteh pri Philadelphii izgubili s 97:103. Vročica je izgubljala vse tri četrtine, nato pa so igralci v zadnji četrtini pritisnili na plin in poskrbeli za delni izid 37:17 v svojo korist. Edini Slovenec v ligi NBA, Goran Dragić, ki ga sredi februarja čaka nastop na prestižni tekmi vseh zvezd, je v 23 minutah na parketu prispeval 10 točk ob metu iz igre 4:12, dva skoka in asistenco.

Prizorišče 23. poraza Miamija v tej sezoni je bila Philadelphia, največje mesto ameriške zvezne države Pennsylvania, ki je že povsem v pričakovanju nedeljskega finala lige ameriškega nogometa NFL, v katerem se bosta pomerila Philadelphia Eagles in favorizirani New England Patriots.

Goranu Dragiću se tokrat ni izšlo po njegovih željah. V 23 minutah na parketu je dosegel zanj skromnih deset točk, pri tem je zgrešil vse tri poskuse za tri točke ter prispeval dva skoka in asistenco. Nasploh je bila prva peterka dokaj skromna. Od začetne postave je bil od Dragića boljši samo Josh Richardson, ki je prispeval 12 točk.

Oglejte si vrhunce obračuna med ekipama Miami Heat in Philadelphia 76ers:

Bolje so se izkazali rezervisti. Kelly Olynyk je dosegel 19 točk, Bam Adebayo pa 15 in temu izkupičku dodal še 13 skokov. Wayne Ellington je dosegel 16 točk, Bam Adebayo pa točko manj.

Za veselje domačinov so poskrbeli Joel Embiid, ki je dosegel 17 točk in 11 skokov, hrvaški košarkar Dario Šarić (17 točk in 10 skokov) in Ben Simmons, ki je prispeval 20 točk.

Miami je bil slabši v prvih treh četrtinah, na začetku zadnje četrtine, v kateri Dragić ni igral, je zaostajal za kar 28 točk (60:88), potem pa znatno pritisnil na plin in z delnim izidom 37:17 skoraj nadoknadil zaostanek. Ellington je 24 sekund pred koncem za Miami zadel trojko, a je zmaga ostala doma. Tri sekunde pred koncem je namreč Justin Anderson postavil končni izid 103:97.

To je 23. poraz Miamija v tej sezoni, ki ima ob tem še 29 zmag, kar zadostuje za trenutno peto mesto vzhodne konference.

V pestrem petkovem košarkarskem večeru je izstopal DeMar DeRozan, ki bo 18. februarja prav tako kot Dragić del spektakla ob tekmi zvezd. Zvezdnik je vpisal 35 točk, od tega je drugič v karieri dosegel kar šest trojk, za prepričljivo zmago Toronto Raptors s 130:105 proti Portland Trail Blazers.

V Milwaukeeju je Giannis Antetokounmpo zadel odločilni koš, s katerim je za dve sekundi prehitel sireno za zmago Bucks proti New York Knicks z 92:90. V Grčiji nigerijskima staršema rojeni košarkar je na tekmi dosegel 29 točk.

Anthony Davis, ki bo skupaj z Dragićem član ekipe LeBrona Jamesa na tekmi All-Star, se je izkazal s 43 točkami in 10 skoki za zmago New Orleans Pelicans proti Oklahoma City Thunder s 114:100. Thunder je doživel še tretji poraz po vrsti. Zvezdnik Oklahome Russell Westbrook je vpisal še šestnajsti trojni dvojček v sezoni (16 točk, 14 podaj, 10 skokov).

Aktualni prvaki lige NBA, najuspešnejše moštvo zahodne konference in lige, Golden State Warriors, so slavili v gosteh pri Sacramento Kings s 119:104. Tokrat je bil pri bojevnikih v ospredju Kevin Durant, ki je 13 od 33 točk prispeval v zadnji četrtini. S šestimi trojkami pa je izenačil osebni rekord.

Zmagala je tudi vodilna ekipa vzhodne konference Boston Celtics, ki je s 119:110 odpravila Atlanta Hawks.

Liga NBA, 2. februar:

Philadelphia 76ers : Miami Heat 103:97
Simmons 20, Embiid 17, 11 sk., Šarić 17, 10 sk.; Olynk 19, Ellington 16, Adebayo 15, Goran Dragić v 23 minutah 10 točk, 2 skoka in asistenca

Sacramento Kings : Golden State Warriors 104:119