Ponedeljek, 28. 5. 2018, 7.02

Liga NBA, konferenčni finale, 27. maj

Epska predstava kralja Jamesa #video

LeBron James | Foto Reuters

V finalu vzhodne konference lige NBA so košarkarji Clevelanda v odločilni tekmi na krilih LeBrona Jamesa prišli do velikega finala, v katerem jim bodo nasproti stali igralci Houston Rockets ali aktualni prvaki Golden State Warriors. Za Jamesa je to že osmi zaporedni finale.

Navijači Cleveland Cavaliers se lahko zahvalijo velikemu LeBronu Jamesu, da so prišli do četrtega zaporednega finala lige NBA. Vsi upajo, da bo košarkarjem uspel veliki met kot leta 2016, ko so preskočili Golden State Warriors. Če bodo ti premagali Houston na odločilni sedmi tekmi zahodne konference, bomo že četrtič zapored spremljali obračun teh dveh ekip v velikem finalu.

In če smo že pri statistiki, moramo izpostaviti, da bo to že osmi zaporedni finale za Jamesa. Štirikrat je stal na zadnji stopnički z Miami Heat in zdaj še s Clevelandom. Na koncu se je veselil treh šampionskih prstanov.

In šampionsko je odigral tudi v odločilni tekmi finala vzhodne konference. Cleveland je na gostovanju pri Bostonu s 87:79 slavil zmago, James pa se je spogledoval s trojnim dvojčkom. 35 točkam je dodal 15 skokov in devet asistenc. Statistiko so kvarile le izgubljene žoge, ki jih je bilo osem, a te tokrat niso odigrale pomembne vloge. Je pa treba ob tem dodati, da je igral vseh 48 minut. Predah je imel torej le ob polčasu in minutah odmora.

Odlična prestava LeBrona Jamesa

Trener Tyronn Lue je vedel, da ga ves čas potrebuje na parketu. Zlasti zato, ker je bila v igri vstopnica za veliki finale lige NBA. "Imel je veliko zanimivih tekem. Ampak ko pogledaš, da je bila to sedma tekma, naelektreno ozračje v Bostonu z vso zgodovino ... To, da prideš na takšen teren in narediš to, pove vse," je bil jasen Lue.

Da ima epska predstava še toliko večjo razsežnost, pove podatek, da je Cleveland igral brez Kevina Lova, ki je na šesti tekmi doživel pretres možganov. "Zmagati smo želeli zanj. Želel je igrati, vendar na žalost ni bil sposoben. Bo imel pa zdaj priložnost igrati v finalu," je dejal Lue.

Kdo bo njihov tekmec, bodo pri Clevelandu izvedeli v noči na torek.

Liga NBA, končnica, finale vzhodne konference:

Boston Celtics : Cleveland Cavaliers 79:87 /3:4/
Tatum 24, Horford 17; James 35, 15 sk., 9 asis., Green 19

// - izid v zmagah, igrajo na štiri po sistelu 2-2-1-1-1

LeBron James
Sportal Junaška predstava Jamesa, ki se je strgal z verige in izsilil sedmo tekmo