Toronto Raptors Goran Dragić Goran Dragić Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets Liga NBA

Torek, 26. 10. 2021, 6.57

Liga NBA, 25. oktober

Toronto doživel še tretji poraz, Dragić prispeval osem točk

Goran Dragić | Toronto Raptors gostijo Chicago Bulls, ki so po treh tekmah še brez praske. | Foto Guliverimage

Toronto Raptors gostijo Chicago Bulls, ki so po treh tekmah še brez praske.

Toronto Raptors, za katere od letošnje sezone igra slovenski košarkar Goran Dragić, so na domačem parketu izgubili proti Chicago Bulls (108:111). Slovenski košarkar se je tokrat ustavil pri osmih točkah. Na sporedu je bilo devet tekem.

Carmelo Anthony
Sportal LA Lakers po drami do zmage, nov mejnik Carmela Athonyja #video

Danes so v Torontu Biki vodili tudi že za 20 točk na začetku tretje četrtine, a se je domače moštvo vrnilo in se slabih pet minut pred koncem približalo na vsega dve točki zaostanka. Chicago je bil ves čas v rahli prednosti, Fred VanVleet pa je imel po enem zgrešenem prostem metu Nikole Vučevića priložnost, da s trojko izsili podaljšek, a je zgrešil.

Toronto Raptors letošnje sezone niso začeli najbolje, saj imajo do zdaj na svojem računu tri poraze in le eno zmago. Tokrat so bili od njih boljši Chicago Bulls, ki so jih tesno premagali z izidom 108:111.

Goran Dragić je na parketu preživel 14 minut in v tem času v svojo statistiko vpisal osem točk in štiri skoke. Pri Torontu je bil sicer najbolj razpoložen OG Anunoby, ki je za domačo ekipo prispeval 22 točk, Gary Trent Jr. pa je dosegel 18 točk.

Košarkarjem Toronta je pri Chicagu največ preglavic delal DeMar Derozan. Ta je v zadnji četrtini stvari vzel v svoje roke. Derozan je zbral 26 točk, samo v zadnji četrtini pa jih je dosegel enajst. Zach LaVine je za Bike prispeval 22 točk.

Vlatko Čančar zaradi poškodbe ni igral. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Vlatko Čančar zaradi poškodbe ni igral. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Čančar zaradi poškodbe izpustil tekmo

Košarkarji Denver Nuggest so doma izgubili proti Cleveland Cavaliers z izidom 87:99. Statistika je znova prazna ostala pri Vlatku Čančarju, ki je moral še drugič zapovrstjo izpustiti obračun zaradi poškodbe levega kolka. Štiriindvajsetletni Primorec je manjkal že na zadnji tekmi, tokrat pa je tik pred obračunom ostal brez mesta v ekipi, za katero letos še ni stopil na parket.

Denver je moral po treh tekmah priznati premoč Cleveland Cavaliers, ki so bili boljši z 99:87. Pri zmagovalcih se je najbolj izkazal Kevin Love z 22 točkami. Eno manj je dosegel Jarrett Allen (16 skokov). Za Denver je znova največ točk prispeval najkoristnejši igralec pretekle sezone, Srb Nikola Jokić. Ustavil se je pri 24 točkah in 19 skokih.

Giannis Antetokounmpo | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Giannis Antetokounmpo Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kako so igrali preostali?

Na preostalih tekmah so tretjo zmago vknjižili prvaki Milwaukee Bucks. Boljši so bili od Indiana Pacers s 119:109. Slavili so tudi Brooklyn Nets proti Washington Wizards s 104:90. Boston Celtics so bili po podaljšku boljši od Charlotte Hornets (140:129), Los Angeles Clippers pa so s 116:86 zanesljivo opravili s Portland Trail Blazers. Zmago so danes vpisali še Atlanta Hawks, Miami Heat in New Orleans Pelicans.

Toronto Raptors : Chicago Bulls 108:111
Anunoby 22, 8 sk., Trent Jr. 18, (Goran Dragić 8, 4 sk., igral 14 minut); Derozan 26, LaVine 22

Denver Nuggets : Cleveland Cavaliers 87:99
Jokić 24, 19 sk., Gordon 12, 9 sk.; Love 22, Allen 21, 16 sk.

Charlotte Hornets : Boston Celtics 129:140
Bridges 25, 10 sk., Ball 25, 9 asis.; Tatum 42, 7 sk., 8 asis., Brown 30, 9 sk.

Indiana Pacers : Milwaukee Bucks 109:119