Torek, 24. 4. 2018, 7.37

Liga NBA, konferenčni četrtfinale, 23. april

Nora četrtina za Rakete, nov poraz za Oklahomo

James Harden | Foto Getty Images

Košarkarji Houston Rockets in Utah Jazz so na pragu uvrstitve v konferenčni polfinale. Rakete so s 119:100 premagale Minnesoto in v seriji zmag vodijo s 3:1. Enak izkupiček so si pridelali tudi igralci Utaha, ki so s 113:96 ugnali Oklahomo.

Četrta tekma med Houstonom in Minnesoto je bila polna preobratov. Potem ko so bile po prvi polovici tekme moči dokaj enakovredno razporejene (po prvi četrtini je bil z 21:21 izid izenačen, po drugi četrtini so Rakete vodile z 29:28), je Houston v tretji četrtini stopil na plin in ustvaril delni izid 50:20, s čimer je zgolj za točko zaostal za najboljšim delnim izidom v košarkarski končnici vseh časov. Los Angeles Lakers so 31. marca 1962 v zadnji četrtini na tekmi proti ekipi Detroit Pistons dosegli 51 točk.

Igralci Minnesote so v zadnji četrtni z delnim izidom 31:19 nekoliko ublažili poraz.

James Harden | Foto: Getty Images Foto: Getty Images

Tekma, ki jo je s 36 točkami (od tega petimi uspešnimi meti za tri točke, 22 točk v tretji četrtini) zaznamoval James Harden, se je končala z rezultatom 119:100.

"S Chrisom sva stavila na agresiven pristop. Metala sva na koš, tudi če sva ga potem zgrešila. To počnemo, igramo košarko. Enkrat že zadenemo in to se je tudi zgodilo," je po tekmi povedal nasmejani Harden.

Donovan Mitchell je k tretji zmagi Utaha v konferenčnem četrtfinalu (113:96) prispeval 33 točk in sedem skokov. | Foto: Getty Images Donovan Mitchell je k tretji zmagi Utaha v konferenčnem četrtfinalu (113:96) prispeval 33 točk in sedem skokov. Foto: Getty Images

Razlog za veselje ima tudi Donovan Mitchell, ki je k tretji zmagi Utaha v konferenčnem četrtfinalu (113:96) prispeval 33 točk in sedem skokov.

Na strani poražencev sta 32 točkami izstopala Paul George ter s 23 točkami in 14 skoki Russel Westbrook. Tudi na tej tekmi je odločala tretja četrtina, v kateri so si gostitelji priigrali prednost, ki so jo ohranili do konca tekme.

Houston in Utah bosta priložnost za napredovanje v konferenčni polfinale lahko izkoristila že v sredo, ko bo Houston doma gostil peti dvoboj, Utah pa bo srečo oz. zmago iskal v gosteh pri Oklahomi.

Minnesota Timberwolves : Houston Rockets 100:119 /1:3/