Sobota, 21. 10. 2017, 6.58

Liga NBA, 20. oktober

Prvaki po uvodnem porazu do zmage, Orlandu ni pomagalo 41 točk Črnogorca #video

Golden State Warriors | Foto Reuters

Aktualni prvaki Golden State Warriors so po uvodnem porazu tokrat zmagali pri New Orleans Pelicans. Z dvema zmagama se lahko pohvalijo moštva iz Portlanda, Houstona, Clevelanda in Washingtona. Nikola Vučević je dosegel 41 točk za Orlando, a ni bilo dovolj za zmago.

Igralci Golden State Warriors, branilci naslova v severnoameriški košarkarski ligi NBA, so s 128:120 na gostovanju premagali New Orleans Hornets. Novinec v ligi Lonzo Ball se je na svoji drugi tekmi v najmočnejši košarkarski ligi na svetu spogledoval s trojnim dvojčkom; za Los Angeles Lakers je zbral 29 točk, 11 skokov in devet podaj.

V gosteh sta zmagali moštvi Boston Celtics, s 17 naslovi najuspešnejše v zgodovini NBA, ki je s 102:92 ugnalo Philadelphia 76ers, in z enim naslovom manj druga ekipa v zgodovini lige Los Angeles Lakers. Jezerniki so v gosteh premagali Phoenix Suns s 132:130, blestel pa je Ball, ki je na svoji prvi tekmi v NBA v četrtek zbral le tri točke ob porazu svoje ekipe proti Los Angeles Clippers.

Kevin Durant podelil dve blokadi kar brez košarkarskega čevlja:

"Nismo bili ponosni na to, kar smo storili večer pred tem, zato smo strnili vrste in se zavezali, da bomo nocoj prikazali drugačen obraz," je dejal Bell, ki je prvo četrtino svoje prve tekme v NBA proti Clippers začel z zgrešenimi prvimi tremi meti iz igre, za povrhu je zgrešil še prosta meta ter s trojko dosegel edine točke.

Nekdanja košarkarica Jenny Boucek je postala pomočnica trenerja moške ekipe Sacramento Kings in je druga ženska, ki ima trenutno pogodbo z ekipami severnoameriške lige NBA. V ekipi San Antonio Spurs je med pomočniki trenerja Becky Hammon.

Drugi izbor lige na junijskem naboru novincev pa je povsem drugačen obraz prikazal na drugem dvoboju, na katerem je zadel 12 od 27 metov iz igre, na koncu pa ga je ena asistenca ločila od trojnega dvojčka. Košarkarji Lakers so v zadnji četrtini vodili že za 12 točk, tri minute in 22 sekund pred koncem pa so se gostje po košu Tysona Chandlerja približali na vsega tri točke (119:122). Nato je odgovornost prevzel sicer neizkušeni Ball in izpeljal pet napadov svoje ekipe, tretjega z lepo podajo, prva in zadnja dva v seriji pa z meti s težkih položajev. Domači so minuto in pol predzadnjim piskom sirene vodili s 130:122 in nato kljub tesni končnici zmagali.

Novinec v ligi Lonzo Ball se je na svoji drugi tekmi v najmočnejši košarkarski ligi na svetu spogledoval s trojnim dvojčkom. | Foto: Reuters Novinec v ligi Lonzo Ball se je na svoji drugi tekmi v najmočnejši košarkarski ligi na svetu spogledoval s trojnim dvojčkom. Foto: Reuters

Podprvaki ter lanski prvaki Cleveland Cavaliers so v gosteh porazili Milwaukee Bucks s 116:97. LeBron James, ki je igral le na eni pripravljalni tekmi zaradi poškodbe levega gležnja, je bil še na drugi tekmi prvi strelec Clevelanda; tokrat je zbral 24 točk in osem podaj.

Košarkarji Indiane Pacers so doma izgubili proti Portland Trail Blazers s 96:114, Dallas Mavericks proti Sacramentu Kings s 88:93, Brooklyn Nets pa proti Orlandu Magic s 126:121. Pred svojimi gledalci so slavili igralci Minnesota Timberwolves v dvoboju z Utah Jazz (100:97), Charlotte Hornets z Atlanto Hawks (109:97), Washington Wizards pa z Detroit Pistons (115:111).

Ekipa Miami Heat slovenskega zvezdnika Gorana Dragića bo v noči na nedeljo po slovenskem času gostila Indiano Pacers.

Charlotte Hornets : Atlanta Hawks 109:91