Sobota, 14. 1. 2017, 7.11

Liga NBA, 13. januar

Dragićev Miami izgubil še deseto od zadnjih 11 tekem, na parketu tudi Beno Udrih

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

Košarkarji Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA gostovali pri Milwaukee Bucks. Gostitelji so zanesljivo slavili zmago s 116:108, prvi strelec domačih je bil Jabari Parker s 24 točkami. Goran Dragić je bil najboljši pri Vročici.

Poleg Parkerja se je pri gostiteljih izkazal še Grk Giannis Antetokounmpo, ki je k zmagi dodal 19 točk, osem skokov in šest podaj, potem ko je bil ves teden bolan.

Dragić je odigral 34 minut tekme in 19 točkam dodal še po tri skoke in podaje, Luke Babbitt pa je s 16 točkami dosegel svoj strelski rekord sezone. "Slaba igra v prvem polčasu nas je pokopala. Za takšno igro nimamo opravičila," je dejal Babbitt.

"Trenutno si ne smemo privoščiti napak. Moramo začeti vseh 48 minut igrati na visoki ravni, česar trenutno še ne znamo," je po porazu dejal trener Miamija, Erik Spoelstra.

Gostovanje se že začelo ni najboljše, potem ko je imelo letalo s košarkarji na krovu pred dnevi pri pristanku v Milwaukeeju na poledeneli stezi težave in je zdrsnilo na pristajalni stezi, a k sreči brez posledic. Tudi na parketu se ni nadaljevalo dosti bolje, saj so košarkarji vročice izgubili še peto od zadnjih šestih tekem v gosteh, a se zdaj končno vračajo v domačo dvorano na Florido.

Beno Udrih je odigral 21 minut

Gostovali so tudi Detroit Pistons, katerih član je Slovenec Beno Udrih, in v olimpijskem Salt Lake Cityju s 77:110 izgubili proti Utah Jazz. Udrih je odigral 21 minut in v tem času dosegel devet točk, skok in sedem podaj.

Westbrook, vodilni strelec prvenstva NBA in glavni kandidat za najkoristnejšega igralca lige (MVP), je dosegel 21 točk, 11 skokov in 12 podaj v 36 minutah na parketu. | Foto: Guliverimage/Getty Images Westbrook, vodilni strelec prvenstva NBA in glavni kandidat za najkoristnejšega igralca lige (MVP), je dosegel 21 točk, 11 skokov in 12 podaj v 36 minutah na parketu. Foto: Guliverimage/Getty Images

Westbrook še do 19. trojnega dvojčka

Zvezdnik Oklahome Russell Westbrook je dosegel še 19. trojni dvojček sezone, kar pa še vseeno ni bilo dovolj za zmago, saj so Oklahoma City Thunder na gostovanju v Minneapolisu pri Minnesota Timberwolves izgubili s 86:96. Westbrook, vodilni strelec prvenstva NBA in glavni kandidat za najkoristnejšega igralca lige (MVP), je dosegel 21 točk, 11 skokov in 12 podaj v 36 minutah na parketu.

Njegov že 19. trojni dvojček v sezoni je najboljši dosežek zadnjih skoraj 50 let, odkar je Wilt Chamberlain v sezoni 1967/68 nanizal 31 trojnih dvojčkov. Zdaj je Westbrook prehitel tudi legendo Los Angeles Lakers, Magica Johnsona, ki je v sezoni 1981/82 dosegel 18 trojnih dvojčkov.

Prvaki lige NBA Cleveland Cavaliers so po dveh zaporednih porazih spet okusili slast zmage; s 120:108 so premagali Sacramento Kings. Prvi strelec je bil Kyrie Irving s 26 točkami, Kyle Korver, ki se je prvakom nedavno pridružil iz Atlante, pa je dodal 18 točk. Prvi zvezdnik konjenikov LeBron James je k zmagi prispeval 16 točk in 15 skokov ob vrnitvi v mesto, kjer je leta 2003 doživel prvenec v prvenstvu NBA.