Torek, 13. 12. 2016, 6.50

Liga NBA, 12. december

Goran Dragić blestel kot še nikoli #video

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

Košarkarji Miami Heat so v ligi NBA prekinili niz petih zaporednih porazov. Pred domačim občinstvom so ugnali Washington z 112:101, najboljši igralec dvoboja pa je bil slovenski zvezdnik Goran Dragić. Dosegel je 34 točk in postavil strelski klubski rekord sezone.

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić se je v noči na torek izkazal v ligi NBA. S 34 točkami je postavil strelski rekord sezone. Toliko jih v tej sezoni ni uspelo doseči še nobenemu košarkarju Miamija. Vročica je prišla do zmage kljub razigranemu dvojcu (John Wall in Bradley Beal) v vrstah Washingtona, ki sta skupaj dosegla kar 59 točk.

Ljubljančan je po strelskem rekordu v dresu Miamija sijal od zadovoljstva. Lahko bi dosegel še več točk, če ne bi v tretji minuti tretje četrtine nespametno storil četrte osebne napake, zaradi katere ga je trener poslal na klop. "V prihodnje bom moral igrati pametneje," se je spominjal prekrška, ki ga je naredil po izgubljeni žogi v napadu, ko se je vračal v obrambo.

Kako je Goran Dragić polnil koš Washingtona?

V zadnji četrtini se je vrnil na igrišče, dosegel 13 točk in prispeval pomemben delež k zmagi. Odkar se je Dragić vrnil po odpravljeni poškodbi komolca, je na devetih srečanjih v povprečju dosegal 23 točk in 7,6 podaje. "Na njegova pleča smo dali več odgovornosti," je dejal trener Erik Spoelstra, ki je poleti najboljšega strelca Miamija obiskal tudi v Sloveniji.

Miami je na prvo zmago v domači dvorani American Airlines Arena čakal skoraj mesec dni. Nazadnje je 17. novembra doma premagal Milwaukee. "Vedeli smo, da moramo popraviti izkupiček na domačih tekmah. Moramo se boriti drug za drugega. Če bomo nadaljevali s tem pristopom, nam bo veliko lažje," je povedal Dragić, ki se veseli niza šestih zaporednih domačih tekem.

Miami Heat : Washington Wizards 112:101
Dragić 34
(met iz igre 14/23, met za 3 točke 2/5, prosti meti 4/4, 5 sk., 5 podaj, 1 ukr. žoga, 3 izg. žoge v 31 minutah), Whiteside 17, 16 sk., J. Johnson 14; Wall 30 (met iz igre 12/26), 8 podaj, 6 sk., Beal 29, Morris 10

Indiana Pacers : Charlotte Hornets 110:94
George in Turner 22, Teague 16, 11 podaj; Belinelli 14, Batum (10 sk.) in Williams 13

Toronto Raptors : Milwaukee Bucks 122:100
DeRozan 30 (met iz igre 7/15), Ross 25, Lowry 18, 7 podaj; Antetokounmpo 30 (met iz igre 13/23), 8 sk., Parker 27,

Houston Rockets : Brooklyn Nets 122:118
Harden 36 (met iz igre 12/27), 11 podaj, 8 sk., Gordon 24, 6 izg. žog, Anderson 19; Lopez 26, Kilpatrick 17, 7 izg. žog, Whitehead 13

Dallas Mavericks :  Denver Nuggets 112:92
Matthews 25, Barnes 18, Williams 17, 8 podaj; Jokić 27, 11 sk., Mudiay 17, Murray 15

Los Angeles Clippers : Portland Trail Blazers 121:120
Griffin 26, 12 sk., Paul 21, 14 podaj, Redick 19; McCollum 25, Lillard 24, 8 podaj, Plumlee 18, Turner 15

Sacramento Kings : Los Angeles Lakers 116:92
Cousins 31 (met iz igre 12/21), 16 sk., 8 izg. žog, Collison 20, Temple 16; Russell 17, Deng 16, Clarkson 15