Petek, 10. 11. 2017, 23.27

Liga NBA, 10. november

Še en uspešen večer Gorana Dragića #video

Goran Dragić | Foto Guliver/Getty Images

V noči na soboto so v ligi NBA odigrali osem tekem. Na delu je bil tudi slovenski košarkar Goran Dragić, ki je bil na tekmi proti Utahu drugi najboljši košarkar ekipe. Miami je na koncu zmagal z izidom 74:84.

Po nekoliko slabšem začetku so košarkarji Miamija le našli pravi ritem. Tokrat so v Utahu dosegli drugo zaporedno zmago in v letošnji sezoni skupno šesto, prav toliko pa imajo tudi porazov.

Odločilna je bila tretja četrtina, potem ko jo je Miami dobil z 12 točkami razlike (20:8), zadnja četrtina pa se končala z izidom z desetimi točkami razlike (27:17), prav tolikšna razlika je bila tudi na koncu tekme.

Goran Dragić se je tokrat ustavil pri 18 točkah

Na tekmi je bil znova razpoložen trenutno najboljši slovenski košarkar Goran Dragić, ki je bil z 18 točkami drugi najboljši košarkar Vročice. Gogi je v svojo statistiko vpisal še dva skoka in tri asistence, trener pa mu je namenil 33 minut igranja. Največ točk je tokrat dosegel Dion Waiters. Ta se je ustavil pri 21 točkah, dveh skokih in eni asistenci.

Pri domačih košarkarjih je bil z 19 točkami najboljši Rodney Hood.

"Raje mečem 0:30 iz igre, kot pa 0:9, ker ko enkrat nehaš metati, potem to nasprotniku pokaže, da si izgubil samozavest. Zato sem vztrajal, metal še naprej in nato začel zadevati," je po tekmi dejal Waiters, ki je tudi s pomočjo delnega izida 13:0 v zadnjem delu tekme 30 sekund pred koncem ekipo popeljal do vodstva s 84:74.

"Preprosto njegove žoge niso hotele v koš. Ampak mislim, da niti ni opazil, ko je v treh ali štirih minutah zgrešil vse. Živi za zadnje minute tekme, v katerih pa je nepogrešljiv," pa je po dobljenem dvoboju pod koši dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

"Imeli smo precej priložnosti, ki pa jih nismo izkoristili. Ali je to zaradi pomanjkanja samozavesti ali nepovezanosti v ekipi, ne vem, a moramo skozi to. Trenutno čarobna palica ne obstaja, da bi vse skupaj spremenil na hitro," pa je po tekmi menil trener Utaha Quin Snyder. Njegova ekipa je sicer izgubila že četrto zaporedno tekmo.

Povzetek tekme:

Liga NBA, 10. november:

Utah Jazz : Miami Heat 74:84
Hood 19, Gobert 12, 12 sk.; Waiters 21, Goran Dragić 18 točk, 2 asis., 3 sk., igral 33 minut

Detroit Pistons : Atlanta Hawks 111:104