Liga ABA, 8. krog

Beograjski derbi neporaženi Crveni zvezdi, Olimpija spet izgubila za točko

1

Union Olimpija, košarka | Foto ABA liga

Na zadnji tekmi 8. kroga lige ABA sta se udarila beograjska rivala, Crvena zvezda in Partizan. S 83:72 je slavila prva, ki po osmih tekmah še ne pozna poraza. Košarkarji Olimpije so v nedeljo gostovali pri MTZ Skopju in izgubili za eno točko. Še četrtič v tej sezoni. Krka je v soboto za eno točko zmagala.

Union Olimpija je v Skopju vodila od prve do 39. minute, ko je Skopje prvič prišlo v vodstvo in na koncu zmagalo za eno točko. Prav neverjetno je, kako nesrečni in nespretni so Ljubljančani v regionalni ligi v končnicah v tej sezoni. Na sedmih tekmah so petkrat izgubili, kar štirikrat za vsega eno točko (proti Mega Leksu, Partizanu, Igokei in zdaj še MTZ Skopju).

Krka ima po sedmih tekmah štiri zmage, v soboto je tesno, za zgolj eno točko, premagala Mega Leks. To je bila njena tretja zaporedna zmaga.

Liga ABA, 8. krog:

Zadar : Igokea 83:90 (65:61, 44:47, 24:16)
Ramljak 18, Marinković 14; Robinson 14, Radivojević 12, Mahkovic 2

Sobota, 5. november:
Budućnost : Cibona 95:79 (72:68, 51:41, 23:16)
James 29, Williams 18; Žižić 28, Joksimović 5

Mega Leks : Krka 95:96 (75:76, 50:44, 17:26)
Novak 27, Zagorac 19; Rebec in Luković po 23

Nedelja, 6. november:
MZT Skopje : Union Olimpija 96:95 (72:78, 50:56, 19:33)
Clark 22, Thames 19; Mulalić 19., Janković 15.

Cedevita : Mornar 99:73 (75:53, 45:45, 19:25)
Jackson 19, Bilan 15, Mirza Begić 8, 3 skoki, blokada in podaja v 12 minutah; Jones 20, Waller 19