ABA Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija KK Krka Novo mesto liga ABA

Cedevita Olimpija v zadnjih sekundah zapravila zmago z Zvezdo

5

Cedevita Olimpija Crvena Zvezda | Yogi Ferrell je v zaključku zgrešil enega od ključnih metov. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Yogi Ferrell je v zaključku zgrešil enega od ključnih metov.

Košarkarji Krke so se po premoru zaradi okužb vrnili na parket in se morali sprijazniti z novim porazom. Premagal jih je Zadar (71:78). Še težja preizkušnja je v 17. krogu lige ABA čakala Cedevito Olimpijo, evroligaš Crvena Zvezda. Štiri točke prednosti in zmago so zapravili v zadnji minuti tekme (82:83).

KK Cedevita Olimpija : Gran Canaria, EuroCup, Jaka Blažič, Zoran Dragić
Sportal Bledi obrazi košarkarjev Cedevite Olimpije: Tako je, če ne treniraš

Ljubljančani so dobro odprli dvoboj v Stožicah. V osmi minuti so povedli s 27:18, a so jih Beograjčani v končnici prve četrtine ujeli in izenačili na 28:28, v začetku druge četrtine pa jim ušli na štiri točke (28:32). V nadaljevanju se je na stožiškem parketu odvijal boj za vsako žogo, po izenačeni predstavi pa so se tradicionalni tekmeci v slačilnico odpravili z neodločenim izidom (43:43).

Razočaranje je bilo nepopisno. | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Razočaranje je bilo nepopisno. Foto: Vid Ponikvar/Sportida Izbranci Jurice Golemca so sredi tretje četrtine zaostali za sedem točk (53:60, 56:63), a so se pravočasno zbrali in hitro ujeli tekmece. Enakovreden boj se je nadaljeval do zadnjega zvoka sirene, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili bolj zbrani gosti iz Beograda.

Dobre tri minute pred koncem je bil izid neodločen 75:75, po točkah Alena Omića in trojki Yogija Ferrella pa se je zmaga sprva nasmihala Ljubljančanom. V 38. minuti so povedli z 80:75, lepe zaloge v točkah pa niso ubranili. Beograjčani so se jim po trojki Austina Hollinsa 42 sekund pred koncem približali na točko (81:82), zadnji žebelj v njihovo krsto pa jim je pet sekund pred koncem zabil Nikola Ivanović, ki je zadel oba prosta meta.

1 / 33

V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Jaka Blažič, ki je 21 točkam dodal še 11 skokov, pet podaj, ob tem pa je ukradel še tri žoge.

"Fantje so po tekmi zelo razočarani. Ujeli smo tri dneve trenažnega procesa, tudi energija je bila tista prava. Nisem pričakoval, da se bomo tako dvignili. Fantje so si zmage želeli, mislim, da so si jo tudi zaslužili," je v prvi izjavi po tekmi dejal trener Golemac.

Krka po 16 dneh brez tekme izgubila z Zadrom

Košarkarji Krke so po šestnajstih dneh mirovanja doživeli novo razočaranje v ligi Aba. V Dalmaciji so izgubili dvoboj proti neposrednemu tekmecu za obstanek. Zadar je drugi polčas dobil s 45:34 in na koncu zasluženo zmagal s sedmimi točkami razlike. Za Novomeščane je to deveti zaporedni poraz v ligi Aba – nazadnje so zmagali 30. oktobra, edina pozitivna stvar ob novem porazu pa je, da so izgubili z nižjo razliko, kot so Zadar premagali v 4. krogu (80:66).

Liga ABA: Zadar - Krka | Foto: Zadar / Zvonko Kučelin Foto: Zadar / Zvonko Kučelin Krka je dobro odigrala prvi polčas, v nadaljevanju pa se ni znašla proti agresivni domači obrambi. Zadar je dobil skok z 39:34 (12 v napadu), zaustavil pa je tudi prvega strelca lige Aba Roka Stipčevića, ki je s 14 točkami za več kot šest točk zaostal za svojim povprečjem. Kanček upanja je posijal v zaključku tekme, ko je Krka z delnim izidom 11:0 prevzela vodstvo (68:67), toda Zadar je odgovoril s sedmi zaporednimi točkami in suvereno zaključil srečanje.

Najboljša strelca pri Krki sta bila Adonis Thomas z 22 točkami (15 v prvem polčasu) in nova okrepitev Miha Lapornik, ki je ob metu 4:9 za tri točke zbral 18 točk.