19.42

Četrtek, 13. 12. 2007, 19.42

Lepši časi za Cleveland

V noči na sredo je bilo v košarkarski ligi NBA odigranih osem tekem. Na parket sta stopila dva slovenska legionarja.

Toronto Radoslava Nesterovića (2 točki) je v gosteh ugnal Atlanto, New Jersey Boštjana Nachbarja (9 točk) pa je ostal praznih rok doma proti moštvu Los Angeles Clippers. Cleveland je po vrnitvi LeBrona James ugnal Indiano in prekinil niz šestih zaporednih porazov.

Koliko Clevelandu pomeni LeBron James, je bilo dobro videti v zadnjih tednih. Pet tekem brez njega so Cavaliers gladko izgubili, prvo po vrnitvi pa dobili, čeprav najboljši strelec lige ni začel v prvi postavi. James je v 22 minutah dosegel 17 točk, dovolj, da so se domači navijači veselili zmage nad Indiano. Cleveland je dosegel največ točk v tej sezoni (118) in imel najvišji odstotek zadetih metov iz igre (55 %).

Podobna je zgodba tudi v San Antoniu. Druga najboljša ekipa lige je brez Tima Duncana izgubila na gostovanju pri Golden State Warriors in tako prekinila niz petih zmag. Duncan se je pred tekmo sicer ogreval, vendar je zaradi zvina gležnja tretjo tekmo zapored spremljal s klopi. Njegovi soigralci so izgubili rekordno število žog v tej sezoni (21) in bili brez pravih možnosti za zmago.

Brez svojega najboljšega igralca LaMarcusa Aldridgea je nastopil tudi Portland. Toda njegovi soigralci so bili dovolj razpoloženi, da so v gosteh premagali Utah Jazz. Kar pet igralcev je doseglo ali preseglo mejo desetih točk, največ pa jih je zabeležil Martell Webster (25). To je bila četrta zmaga Portlanda v nizu ter šele druga v gosteh v tej sezoni.

Trenutno najbolj vroča ekipa lige je Detroit, ki je vknjižila sedmo zmago v zadnjih osmih dvobojih. V Memphisu je Chauncey Billups dosegel 28 točk in 14 podaj, Richard Hamilton pa 27 točk. Grizzlies so izgubili že peto tekmo zapored, poročevalci s tekme pa so zlahka našli razlog - vsega osem točk, ki sta jih skupaj dosegla glavna igralca Mike Miller in Damon Stoudamire.

Boštjan Nachbar je bil na noči v sredo v igri le 18 minut, dosegel je devet točk in zbral štiri skoke ter dve podaji. New Jersey je pokopal katastrofalno slab met iz igre - 26:81 (32 odstotkov) -, od tega 5:25 v zadnji četrtini. Tako so Clippers v zadnjih osmih minutah mirno zadržali prednost, ki so si jo priigrali na začetku zadnje četrtine (76:68). Najboljši posameznik New Jersey Nets je bil Richard Jefferson z 21 točkami ter slabim metom 6:21, povsem pa sta odpovedala Jason Kidd in Vince Carter, ki sta skupaj zbrala vsega 27 točk.

Toronto Raša Nesterovića je v gosteh premagal Atlanto, bolj kot zmaga pa je odmevala poškodba T.J.-ja Forda, ki je v zadnji četrtini grdo padel na hrbet, tako da so ga na nosilih odpeljali v bolnišnico. New Jersey, kjer si kruh služi Boštjan Nachbar, pa je izgubil osmič v zadnjih devetih tekmah in to prvič na domačem parketu proti moštvu Los Angeles Clippers v zadnjih desetih letih.

T. J. Ford je bil s 26 točkami ključna figura dvoboja, dokler ga ni v protinapadu novinec domačega moštva Al Horford udaril po obrazu, tako da je organizator igre Toronta padel na tla in obležal. Glede na to, da je Ford izpustil večino tekem v sezoni 2004/05 zaradi poškodbe vratu, je bila zaskrbljenost v taboru Toronta upravičena. Predstavnik za javnost kanadskega moštva je sporočil, da je Ford na nosilih lahko premikal spodnje in zgornje okončine, natančnejši pregledi v bolnišnici pa bodo razkrili pravo naravo poškodbe. Nesterović je k zmagi prispeval dve točki, šest skokov in blokado; vse to v 25 minutah na parketu.

Liga NBA, 11. december:

Atlanta : Toronto 88:100 J. Johnson in M. Williams 23; Ford 26, Bosh 20, 13 sk., Nesterović 2, met iz igre 1-6, 6 sk., blok., 2 izg. žogi v 25 minutah

Cleveland : Indiana 118:105 Hughes 36, Ilgauskas in James 17; Dunleavy 23, O'Neal 18

Washington : Minnesota 102:88 Jamison 22, 13 sk., Butler 20, 10 sk.; Smith 36, Jefferson 14

New Jersey : Los Angeles Clippers 82:91 Jefferson 21, Carter 16, Nachbar 9, met za tri 0-2, met za dve 2-6, prosti meti 5-6, 4 sk., 2 podaji, izg. žoga v 19 minutah; Kaman (14 sk.) in Thomas 18

Memphis : Detroit 103:113 Gay 20, Gasol in Lowry 18; Billups 28, 14 podaj, Hamilton 27

Chicago : Seattle 123:96 Gordon 27, Deng 20; Durant 16, Szczerbiak in Gelabale 12

Utah : Portland 89:97 Boozer 29, 13 sk., Millsap 14; Webster 25, Roy in Jack 16

Golden State : San Antonio 96:84 Jackson 20, Davis 18; Bonner 25, 17 sk., Ginobili 13

Lestvice

Vzhod: atlantska skupina: Boston 17 zmag - 2 poraza Toronto 12 - 10 New Jersey 9 - 13 Philadelphia 8 - 13 New York 6 - 14

centralna skupina: Detroit 15 - 6 Indiana 10 - 11 Cleveland 10 - 12 Milwaukee 8 - 12 Chicago 7 - 12

jugovzhodna skupina: Orlando 16 - 6 Washington 11 - 10 Atlanta 10 - 11 Charlotte 7 - 12 Miami 6 - 15

Zahod: severozahodna skupina: Denver 13 - 8 Utah 13 - 9 Portland 9 - 12 Seattle 5 - 17 Minnesota 3 - 16

pacifiška skupina: Phoenix 16 - 6 LA Lakers 12 - 8 Golden State 12 - 9 LA Clippers 8 - 12 Sacramento 8 - 12