KVALIFIKACIJE ZA LIGO ABA, DRUGA TEKMA

Helios po veliki zmagi še upa

Helios Suns | Helios je ugnal Borac. | Foto Helios Suns/Filip Barbalić

Helios je ugnal Borac.

Košarkarji Helios Suns so na drugi tekmi v kvalifikacijah za nastop v ligi ABA  za prihodnjo sezono pred domačimi navijači s 107:101 ugnali Borac in izid v seriji izenačili na 1:1. Odločilno tretjo tekmo s predzadnjo uvrščeno ekipo rednega dela lige ABA bo Helios odigral v torek v Čačku.

Kvalifikacije za ligo ABA, druga tekma:

Petek, 28. april:

Finalisti zaključnega turnirja lige ABA 2 so pred glasno dvorano v Domžalah pričakali predzadnjeuvrščeno ekipo rednega dela lige ABA. Kljub visokem porazu na prvi tekmi z 78:96 so se pogumno lotili izziva in izsilili tretjo tekmo.

Domžalčani so bili na domačem parketu ves čas v stiku s favoriziranim tekmecem. Srbska ekipa je dobila prvo četrtino za štiri točke, na začetku druge pa povedla s +7. Domači so pred glasno in polno dvorano do polčasa izid znižali na 48:51, odločno pa začeli drugi del dvoboja. Ta je bil ves čas tesno izenačen, o čemer pričajo tudi 14 izenačenj in številne menjave v vodstvu. Sonca so do same končnice držala stik, tri minute pred koncem pa povedla za pet točk (97:92).

Blaž Mahkovic je dosegel 31 točk. | Foto: Blaž Weindorfer/Sportida Blaž Mahkovic je dosegel 31 točk. Foto: Blaž Weindorfer/Sportida

Varovanci Dejana Jakare so po trojki Tadeja Fermeta vodili tudi za šest točk, nato pa je enako prednost po trojki vzpostavil še Austin Luke. Blaž Mahkovic, prvo ime obračuna, je 42 sekund pred koncem zadel še prosta meta za +7 in s tem dokončno strl odpor Borca. Mahkovic se je na koncu ustavil pri 31 točkah, zadel je pet trojk. Luke je dodal 16 točk in podelil še 11 asistenc. Lovro Buljević je dosegel 19, Tibor Mirtič pa 16 točk. Pri gostih je Hunter Hale dosegel kar 38 točk.

Odločilna tretja tekma bo 2. maja v Čačku ob 18. uri.

Helios je do zdaj sedem sezon preživel v ligi ABA, najboljši izkupiček pa je imel v sezoni leta 2007, ko je tekmovanje sklenil na osmem mestu. V drugi ligi ABA pa se meri zadnjih pet sezon. Domžalska ekipa je po rednem delu druge lige ABA sicer osvojila prvo mesto, saj je v rednem delu na 13 tekmah izgubila le enkrat, v finalu pa je zatem po pravi drami in podaljšku z 82:83 morala priznati premoč Krki. Ti so si z naslovom v drugi ligi ABA izborili mesto v elitni ligi ABA v prihodnji sezoni. V primeru končnega uspeha proti Borcu bo Helios ob Cedeviti Olimpiji tretji slovenski predstavnik v tem tekmovanju.