Petek, 16. 3. 2018, 9.20

Liga NBA, 15. marec

Toronto se ne ustavlja, zmagal je še desetič zapored

Toronto Raptors | Foto Reuters

Košarkarji Toronta še naprej kažejo izjemno formo, saj so v noči na petek dosegli še deseto zaporedno zmago.

Tokrat so gostovali pri Indiana Pacers in zmagali z izidom 99:106. Pri Torontu je bil najbolj razpoložen DeMar DeRozan. Ta je v svojo statistiko vpisal 24 točk, poleg tega pa je dosegel še sedem asistenc in štiri skoke. Zelo uspešen je bil tudi Jonas Valanciunas, ki je dosegel dvojni dvojček – 16 točk in 17 skokov. Za vodilno ekipo na vzhodu je bila to že 17. zmaga od zadnjih 18.

Pri domačih košarkarjih sta bila najbolj razpoložena Darren Collison z 22 točkami, Al Jefferson pa jih je dosegel 20.

Cleveland Cavaliers še naprej išče pravo formo, s 113:105 so jih premagali igralci Portlanda. Cleveland je izgubil petič v nizu. V drugem polčasu je zaostajal že za 15 točk, 2:58 minute do konca je znižal zaostanek na tri točke, a za kaj več ni bilo moči. Za Portland je 29 točk dal CJ McCollum. LeBron James je dal 35 točk in temu dodal 14 skokov.

New York je doma izgubil proti Philadelphii s 110:118, Memphis s 110:11 proti Chicagu. San Antonio je z 98:93 premagal New Orleans, Denver s 120:113, s trojnim dvojčkom pa je izstopal Srb Nikola Jokić, ki je dosegel 23 točk, 12 skokov in deset podaj. Utah je s 116:88 premagal Phoenix.

Goran Dragić bo v noči na soboto z Miamijem, ki je na osmem mestu vzhoda, gostoval pri Los Angeles Lakers.