16. 1. 2008,
8.17

Sreda, 16. 1. 2008, 8.17

James napolnil koš Memphisa

V košarkarski ligi NBA je v noči na sredo blestel Lebron James, ki je poskrbel za zmago Clevelanda. Detroit (Primož Brezec) je premagal Toronto (Rašo Nesterović).

Brezec je na parketu prebil le dobri dve minuti, medtem ko je Nesterović igral 17 minut, dosegel šest točk in zbral tri skoke. Junak večera v ligi NBA je bil LeBron James, ki je z 51 doseženimi točkami izenačil rekord lige v tej sezoni. Kralj James je v Memphisu praktično sam po podaljšku premagal domače Grizzlies. V zadnji četrtini ter podaljšku je dosegel 25 točk, skupno 51, kar je toliko kot Allen Iverson v začetku decembra, ter tako le potrdil naziv najboljšega strelca lige (povprečje 29,8 točke). Celo trener gostiteljev Marc Iavaroni je o njem govoril v superlativih. "LeBron je fantastičen. Mislim, da je boljši podajalec, kot je bil v svojih letih Magic Johnson," je dejal trener, LeBron pa je na novinarski konferenci povedal: "Tekme se zmaguje v zadnji četrtini, zato mi soigralci tedaj prepustijo žogo. Ne čutim nobenega pritiska, hočem le doseči tisto, kar je najbolje za ekipo. Nihče si ne želi takšnih tekem, kot je bila nocojšnja, toda če do njih pride, je treba pogumno vzeti žogo in zmagati."

LeBron James je iz igre metal 18:28, zbral pa je še devet podaj in osem skokov. Priložnost za zmago je imel že v rednem delu, toda v zadnji sekundi je zgrešil met s polrazdalje. V podaljšku je dosegel devet točk, od tega šest v zadnji minuti. Pri Memphisu, ki je izgubil peto tekmo v nizu, je Rudy Gay dosegel 30 točk, opazen delež pa sta dodala Španca Juan Carlos Navarro (26 točk) in Pau Gasol (19 točk, 12 skokov).

Richard Hamilton izenačil rekord sezone

Detroit si tokrat ni privoščil podobne blamaže kot pred dvema dnevoma proti New Yorku, ko je dosegel vsega 65 točk in izgubil s 24 točkami razlike. Richard Hamilton je z 39 točkami izenačil rekord sezone, Chauncey Billups jih je dodal 20, Antonio McDyess pa je devetim točkam dodal 12 skokov in zanj rekordnih sedem ukradenih žog. Najboljši strelec Toronta je bil Chris Bosh s 16 točkami in 11 skoki.

New York je dosegel drugo zmago zapored, kar mu ni uspelo že od konca novembra. Tokrat je slavil zmago proti Washingtonu, ki je v tekmo vstopil po treh zaporednih zmagah, vključno z dvema proti najuspešnejši ekipi lige Bostonu. Jamal Crawford je dosegel 29 točk, Zach Randolph in Nate Robinson pa sta prispevala po 14 točk.

Liga NBA, 15. januar

Atlanta Hawks : Denver Nuggets 104:93 Johnson 22, Williams 19; Anthony 36 in 11 skokov, Iverson 27

Orlando Magic : Chicago Bulls 102:88 Lewis 26, Howard in Bogans 15; Smith 13, Noah 12 in 11 skokov

New York Knicks : Washington Wizards 105:93 Crawford 29, Randolph 14 in 11 skokov; Butler 24, Jamison 21

Detroit Pistons :Toronto Raptors 103:89 Hamilton 39, Billups 20, Brezec brez točke v 2 minutah; Bosh 16 in 11 skokov, Kapono in Delfino 14, Nesterović 6, 3 podaje in 3 skoki

Memphis Grizzlies : Cleveland Cavaliers 124:132 Gay 30, Navarro 26; James 51, Gibson 18

Minnesota Timberwolves : Golden State Warriors 98:105 Walker 26 in 10 skokov, Jefferson 18 in 14 skokov; Davis 22, Jackson 21

Houston Rockets : Philadelphia 76ers 107:111 Yao 25, Alston 20; Miller 26, Dalembert 19

Los Angeles Clippers : Phoenix Suns 97:90 Cassell 32, Maggette 21; Stoudemire 29, Nash 14 in 13 podaj