13.47

Crvena zvezda Cedevita liga ABA

Sobota, 25. 4. 2015, 13.47

Jaka Blažič s Crveno zvezdo prvak lige ABA

Crvena zvezda je na četrti tekmi odločila finalno serijo in s 3:1 v zmagah osvojila prvi naslov v ligi ABA.

Na četrti tekmi so bili košarkarji Crvene zvezde hitro prevzeli pobudo v Zagrebu in vodstvo držali skozi vso tekmo. Ob polčasu so vodili za 17 točk, Cedevita pa je nekaj upanja dobila v zadnjih petih minutah, ko so prednost uspeli znižati tudi na pet točk, vendar jim kaj več proti razpoloženim Beograjčanom ni uspelo.

Za Crveno zvezdo je to prvi naslov v ligi ABA, pred tem pa so izgubili v kar šestih polfinalnih. Jaka Blažič na zadnji tekmi ni dobil veliko priložnosti. NA igrišču je preživel nekaj več kot tri minute in v tem času zbral eno podajo.

Rdeče-beli imajo za seboj odlično sezono. V rednem delu so na 26 tekmah izgubile le dve tekmi, v končnici pa so najprej s 3:1 v zmagah izločili večnega tekmeca Partizan, v finalu pa so si pokorili še Cedevito in postali deveti prvak lige ABA.