1. 3. 2008,
22.33

Sobota, 1. 3. 2008, 22.33

Hemofarm premočan za Kodeljevčane

Košarkarji Geoplina Slovana so v 23. krogu lige NLB izgubili s Hemofarmom s 76:82 (17:16, 44:41, 56:64).

Geoplin Slovan je v Vršcu z zgolj devetimi igralci doživel 18. poraz, ki je lahko, glede na to, da je Helios presenetil drugouvrščeno ekipo sredi Zadra, usoden za obstoj ljubljanskega kolektiva v ligi NLB. Domžalčani imajo namreč tri kroge pred koncem rednega dela lige zmago prednosti pred Slovanom.

Končna razlika ni pravi pokazatelj stanja na terenu v zadnji četrtini, saj so imeli gostitelji dve minuti pred koncem že 16 točk naskoka (82:66). Zagotovo pa je šest točk bolj realni odraz razmerij moči skozi vseh 40 minut. Geoplin Slovan je bil namreč boljši v prvi četrtini in zaključku druge, ko je zablestel Hrvat Ljubo Šamadan. V zadnjih štirih minutah prvega polčasa, potem ko je Hemofarm vodil s 36:27, je Šamadan dosegel kar 14 točk, od tega štiri trojke, uspešen met izza polkroga Petrova v zadnjih sekundah pa je Geoplinu Slovanu prinesel prednost ob odmoru. V nadaljevanju je Hemofarm vendarle pritisnil na plin in zmagovalca odločil že pred sklepnimi minutami.

Geoplin Slovan bo v naslednjem krogu gostil Crveno zvezdo, nato bo gostoval pri Ciboni, v zadnjem krogu pa se bo doma pomeril z Budućnostjo.