10. 10. 2009,
20.28

Sobota, 10. 10. 2009, 20.28

Heliosu teknila Cedevita

V prvem krogu lige NLB so košarkarji Heliosa uspeli izničiti zaostanek dvajsetih točk in vnjižili veliko zmago proti Cedeviti.

Helios je v velikem slogu začel novo sezono v ligi NLB. Z odlično igro v drugem polčasu je nadoknadil zaostanek 20 točk iz druge četrtine in povsem zasluženo premagal novinca v regionalnem tekmovanju.

Ekipa Cedevite iz Zagreba je odlično odprla tekmo, povsem drugače kot oslabljena zasedba iz Domžal, pri kateri so zaradi poškodb manjkali Željko Zagorac, Žiga Zagorc in Domen Žerak. Tako so gostje v prvem polčasu zadeli kar devet trojk (iz 12 poskusov), Helios zgolj dve iz 14 poskusov, in si posledično v 18. minuti priigrali kar 20 točk naskoka (24:44).

Šele ko sta se pri Heliosu razigrala prvi strelec Alvin Snow (12 točk) in novinec v Domžalah Dejan Delić (24 točk), je tekma dobila bolj tekmovalni značaj. Razlika je hitro skopnela in že sredi tretje četrtine (45:49) je postalo jasno, da bo zadnji del še kako zanimiv. Helios se je v ospredje prebil v 33. minuti (55:54), na potrditev zmage pa je moral počakati vse do konca, ko je Delić zadel trojko za 69:65, Snow, Laškevič in Močnik pa so ohranili mirno kri s črte prostih metov.

Domžalčane naslednja tekma v ligi NLB čaka že v torek, 13. oktobra, ko bodo gostovali v Širokem Brijegu.