Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Jaka Lopatič

Petek,
13. 6. 2008,
13.48

Osveženo pred

9 let, 1 mesec

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 13. 6. 2008, 13.48

9 let, 1 mesec

Gorjan: Mijanovič je pravi mož za Helios

Jaka Lopatič

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Helios Domžale je dobil novega trenerja, to je 39-letni Rade Mijanovič, ki je Domžalčanom obljubil dveletno zvestobo.

Rade Mijanovič je v minuli sezoni dosegel izvrsten rezultat z novomeško Krko, ki jo je popeljal nazaj v jadransko druščino in se uvrstil v polfinale slovenskega državnega prvenstva, v katerem je pošteno namučil Helios.

Mijanovič je diplomant Fakultete za šport, bil pa je pomočnik trenerja Zmaga Sagadina in Saša Filipovskega pri Union Olimpiji. Samostojno trenersko pot je začel v Novi Gorici, nato je vodil novomeško Krko. Rade Mijanović je tudi selektor mladinske reprezentance Slovenije U18, s katero se bo konec julija in v začetku avgusta udeležil mladinskega evropskega prvenstva divizije B v madžarskem Debrecenu. "V tem trenutku se nam je Mijanovič zdel najbolj primerna izbira za naš klub. Potrebovali smo svežo kri, predvsem pa mladega trenerja z veliko energije. Mislim, da smo se odločili pravilno," je za Sportal komentiral odločitev o izbiri novega trenerja direktor kluba Lado Gorjan.

Poiskati zamenjavo za Troho in okrepiti igralski kader

Pred dnevi je bila objavljena tudi novica, da je Domžalčane zapustil Robert Troha, eden najbolj pomembnih košarkarjev v minulih sezonah. Po njegovem odhodu je nastala velika luknja na poziciji številka dve, ki jo bodo morali pri aktualnih podprvakih zakrpati z novim kvalitetnim košarkarjem, ki bo imel približno takšne strelske sposobnosti, kot jih ima Hrvat.

"Skupaj z Radetom se bomo sedaj usedli in skušali narediti okviren načrt glede igralskega kadra. Seveda bomo morali v prvi vrsti zapolniti vrzel, ki je nastala po odhodu Roberta Trohe. Slednji je kot Zagrebčan izrazil željo, da bi zaigral za Cibono, kar so sanje verjetno vsakega Zagrebčana. Mi smo bili korektni in ga nismo zadrževali. Seveda bomo dobili tudi nekaj odškodnine, vendar se zaenkrat še dogovarjamo o številki," je še nekaj informacij o igralskem kadru razkril Gorjan, ki bo tako kot vsako leto tudi letos poleti moral zavihati rokave in pomagati trenerju Mijanoviču pri sestavi igralskega kadra, ki bo kar se da najbolje zastopal barve Slovenije v ligi NLB ter seveda kasneje v slovenskem državnem prvenstvu.

Ne spreglejte