CSKA Moskva Anadolu Efes Fenerbahče Real Madrid Zenit St. Petersburg Barcelona Bayern München Žan Mark Šiško Evroliga

EVROLIGA, ČETRTFINALE, TRETJE TEKME

Real in Bayern ostajata med živimi, CSKA že v polfinalu

Bayern München - Armani Milano | Bayern München ostaja med živimi. | Foto Guliverimage

Bayern München ostaja med živimi.

Košarkarji Real Madrida so dobili tretjo tekmo četrtfinala evrolige proti Efesu Anadoluju z 80:76 in znižali zaostanek v zmagah na 1:2. Četrta tekma bo v četrtek znova v španski prestolnici, morebitna peta in odločilna pa prihodnji teden v Turčiji. Žan Mark Šiško si je v četrtek z Bayernom kožo reševal na domačem terenu in ujel prvo zmago nad Milanom. Ta v seriji vodi z 2:1. Moskovski CSKA pa je s 3:0 odpravil Fenerbahče in si že priboril polfinale.

Real Madrid je uvodni tekmi v Istanbulu izgubil s 63:90 in 68:91, v domači dvorani pa kljub odsotnosti prvega strelca in skakalca moštva Walterja Tavaresa pripravil veliko presenečenje. Desetkratni evropski prvaki so v zadnjih minutah z delnim izidom 17:2 nadoknadili zaostanek 61:74 ter podaljšali serijo na tri zmage.

Sergio Llull je dosegel 20 točk, od tega 13 v zadnji četrtini, ki jo je Real Madrid dobil z 32:18. V zadnjih desetih minutah so izbranci trenerja Pabla Lasa dosegli štiri točke več kot v prvem polčasu. Pri Efesu je izstopal Vasilije Micić z 29 točkami.

V sredo je bila Barcelona z 78:70 boljša od Zenita, Bayern pa je tudi s pomočjo devetih točk Žana Marka Šiška premagal Milano (85:79) in si tako podaljšal evroligaško sezono. To pa je že končal Fenerbahče, ki je še tretjič izgubil proti CSKA. Moskovčani so tako prvi polfinalisti lige.

Bayern München :  Armani Milano 85:79  /1:2/
Lučić 27, Baldwin IV in Zipster po 11, Žan Mark Šiško 9 točk, 8 asistenc in dva skoka v 25:54 min.; Delaney 18, Rodriguez in Shields po 11

// - izid v zmagah, ekipe igrajo na tri zmage po sistemu 2–2–1.