Petek, 10. 11. 2017, 23.59

Evroliga, 6. krog

Luka Dončić MVP, a ne bo zadovoljen, tri točke Nikolića

Luka Dončić | Foto Sportida

Košarkarji Reala so v 6. krogu evrolige izgubili še drugič zapored. Po porazu v Madridu proti Himkiju so v Tel Avivu klonili še proti Maccabiju (83:90). Luka Dončić je bil odličen, dosegel je 19 točk, kar je bilo vseeno premalo za zmago nad izraelskim velikanom.

Vroči grški dvoboj je nekoliko presenetljivo dobil Panathinaikos. Fenerbahče je premagal Brose, za katerega je Aleksej Nikolić prispeval tri točke. V središču pozornosti kroga pa je bil, kot je pravzaprav že v navadi, Luka Dončić.

Real se z vročega gostovanja vrača z novim porazom. A Madridčani so bili predvsem po zaslugi slovenskih reprezentantov Dončića in Anthonyja Randolpha v igri za zmago vse do konca tekme. ''Toni'' je večino svojih točk dosegel že v prvem delu, Luka pa je svojo veličino pokazal v drugem, ko je dosegel kar 14 točk.

Dončić je ob povprečnem metu iz igre  5/14 na koncu dosegel 19 točk. Dodal je še šest skokov in šest podaj, statistični indeks pa je imel kar 30 in bil po tem kriterju daleč najboljši posameznik (MVP) obračuna. Randolph je na koncu dosegel 13 točk in zbral devet skokov, največ v tem elementu pri Realu.

Učinek Luke Dončića po četrtinah:

Po 1. četrtini - 3 točke (met za dve: 0/2, za tri: 1/2, 1 skok, 2 podaji; statistični indeks: 4; igral: 7:04

Po 2. četrtini - 5 točk (met za dve: 1/4, za tri: 1/2, 3 skoki, 3 podaje; statistični indeks: 12; igral: 14:21

Po 3. četrtini - 10 točk (met za dve: 2/6, za tri: 1/3, prosti meti: 3/4, 4 skoki, 5 podaj, 1 uk. žoga; statistični indeks: 19; igral: 24:21

Po 4. četrtini 19 točk (met za dve: 3/7, za tri: 2/7, prosti meti: 7/8, 6 skokov, 6 podaj, 1 uk. žoga; statistični indeks: 30; igral: 32:04

Murić do prve zmage

Prve zmage v tej sezoni se je z Efesom veselil Edo Murić. Turki so do te prišli kar pri Barceloni, slovenski košarkar pa je v slabih 11 minutah igre ostal brez točke.