Real Madrid Edo Murić Aleksej Nikolić Anthony Randolph Luka Dončić Luka Dončić Evroliga

Evroliga, 5. krog

V evroligi ni več neporažene ekipe

2

Luka Dončić | Foto Sportida

V najmočnješem evropskem košarkarskem tekmovanju ni več neporaženih ekip. Real Madrid je četrtek izgubil proti Himkiju, v petek pa je prvi poraz v Barceloni doživel še pirejski Olympiacos.

Dončićev Real je v četrtek tudi s povratnikom po poškodbi Anthonyjem Randolphom lovil peto zmago v evroligi, a naletel na bolj razpoloženega nasprotnika in izgubil. Moskovski Himki je vodil praktično celotno srečanje in na koncu tudi z nekaj sreče zasluženo zmagal.

Kdo ve, kaj bi se zgodilo, če bi 20 sekund pred koncem pri izidu 82:80 za Ruse odprt met za tri zadel Luka Dončić. Žal ga je zgrešil in Himki je zmagal četrtič v tej sezoni.

Slovenski košarkar je bil po tekmi na robu solz, a razloga za slabo voljo zagotovo ni, saj je bil ponovno najboljši pri Špancih. Pri sicer skromnem metu iz igre 3/10 je dosegel 12 točk, sedemkrat uspešno skočil in dodal tri podaje. Randolph je igral nekaj več kot 11 minut in prispeval pest točk.

Učinek Luke Dončića po četrtinah:

Po 1. četrtini - 5 točk (met za dve: 0/0, za tri: 1/1, prosti meti: 2/2), statistični indeks: 7;

Po 2. četrtini - 12 točk (met za dve: 1/2, za tri: 2/3, prosti meti: 4/4), 1 skok, 1 uk. žoga; statistični indeks: 15;

Po 3. četrtini - 12 točk (met za dve: 1/2, za tri: 2/4, prosti meti: 4/4), 3 skoki, 1 podaja, 1 uk. žoga, 3 izg. žoge; statistični indeks: 15;

Po 4. četrtini - 12 točk (met za dve: 1/4, za tri: 2/6, prosti meti: 4/4), 7 skokov, 3 podaje, 1 uk. žoga, 3 izg. žoge; statistični indeks: 18; skupaj je igral 25:36;

Nikolić slavil v Pionirju, Murić poražen

Aleksej Nikolić je v četrtek z Bambergom v vročem Pionirju presenetljivo premagal Crveno zvezdo in prišel do tretje zmage. Slovenski branilec v 17 minutah ni dosegel točke, je pa trikrat skočil v obrambi in zbral štiri asistence.

V petek je bil na delu še tretji slovenski predstavnik. Edo Murić je z Efesom izgubil proti Unicaji iz Malage, slovenski košarkar pa se tako Nikolić ni vpisal med strelce. Zgrešil je vse štiri mete za tri točke.